WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Konińska biblioteka ma dla przedszkolaków Wyprawki Czytelnicze

Dodano: 25.09.2020 12:16
Źródło: LM.pl

„Mała książka – wielki człowiek” - pod takim hasłem ruszyła ogólnopolska kampania, do której włączyła się również Miejska Biblioteka Publiczna w Koninie. Na przedszkolaków czekają bezpłatne Wyprawki Czytelnicze.

Projekt promujący czytelnictwo realizowany jest przez Instytut Książki od 2018 roku. Do tej pory Wyprawki Czytelnicze odebrało blisko 300 tysięcy przedszkolaków. Do trzeciej już odsłony kampanii zgłosiło się 5861 bibliotek z całego kraju, posiadających oddziały dziecięce.

- Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi bibliotekę biorącą udział w projekcie, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze czytanki dla..." dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania – informują organizatorzy kampanii.

W Wyprawce znajdzie się też broszura informacyjna dla rodziców - „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki". Do udziału w projekcie zgłosiła się również konińska biblioteka, a Wyprawki Czytelnicze odebrać można w: Filii dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Dworcowej, Filii „Chorzeń”, „Filii Gosławice”, Filii „Łężyn”, Filii „Medyczna”, Filii „Siódemka” oraz Filii „Starówka”.

  • Konińska biblioteka ma dla przedszkolaków Wyprawki Czytelnicze
  • Konińska biblioteka ma dla przedszkolaków Wyprawki Czytelnicze
  • Konińska biblioteka ma dla przedszkolaków Wyprawki Czytelnicze

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO