WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Burzliwe obrady. Zmiany w prezydium Rady Powiatu Konińskiego

Dodano: 1.10.2020 15:37
Źródło: LM.pl

Żanetta Matlewska nową przewodniczącą Rady Powiatu Konińskiego. Z tej funkcji odwołany został Janusz Stankiewicz. Ze stanowiskiem pożegnał się również wiceprzewodniczący - Andrzej Perkowski. Jego miejsce w radzie zajął Sławomir Ławniczak.

Wniosek o odwołanie przewodniczącego Janusza Stankiewicza oraz jego zastępcy (obaj są radnymi klubu „Nasz Powiat”) został złożony podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Konińskiego przez szefa klubu Polskiego Stronnictwa Ludowego – Wiesława Bednarka, pod którym podpisało się 11 radnych. Dzisiejszą sesję rozpoczęła ostra wypowiedź Janusza Stankiewicza .

- Dziś pod osłoną nocy podjęto decyzję o odwołaniu nas. Zapomniano, że utrata funkcji nie oznacza utraty mandatu i zamykania ust. Mimo prowokacyjnego zachowania starosty nadal będziemy wypełniać obowiązki radnego z podniesioną przyłbicą z nadzieją, że historia przyzna nam rację. Dla nas nic się nie zmieni oprócz tego, że uwagi kierowane do starosty w zaciszu gabinetu będą wybrzmiewać na sesji. Mamy i będziemy mieli odwagę mówić o sprawach ważnych dla powiatu. To nie my działamy destrukcyjnie – mówił Janusz Stankiewicz. - Do chwili obecnej wnioskodawcy nie przedstawili żadnego konkretnego przykładu takiego działania. Argumentacja wnioskodawców ewidentnie mija się z prawdą. Trochę ubolewamy nad tym, że duża część radnych dała się nabrać na fejkową publicystykę, nie mającą oparcia w faktach. Chyba, że chodziło o co innego, na przykład o nowy podział funkcji w radzie, żeby zaspokoić czyjeś ambicje – dodał.

Stankiewicz podnosił w swoim przemówieniu, że nie utrudniał on powołania nowego członka zarządu. Przypomniał też staroście Stanisławowi Bielikowi, że obowiązywała ich umowa koalicyjna.

- Z niej wynikał podział funkcji. Moje stanowisko było takie, że godziłem się na propozycje pana starosty, bo ja się zgodziłem na proponowanego członka zarządu, ale stanowisko klubu było inne – mówił Janusz Stankiewicz.

Starosta Bielik był słowami przewodniczącego oburzony.

- Proszę abyście przestali szafować moim nazwiskiem. Nie ja głosuję nad odwołaniem przewodniczącego i wiceprzewodniczącego – mówił Stanisław Bielik. - Te dyktatorskie moje zarządzanie według was to, że nie chciałem was posłuchać którego pracownika zwolnić, albo przenieść – dodał.

Andrzej Perkowski, kończąc wymianę zdań między przewodniczącym Stankiewiczem, a starostą Bielikiem, zaapelował do radnych:

- Zagłosujcie zgodnie z własną wolą, żeby doszło do zmiany pokoleniowej, a nie przewrotu.

W głosowaniu tajnym, 15 radnych było „za” odwołaniem przewodniczącego, 5 radnych było przeciw, a 4 osoby wstrzymały się od głosu (1 radny jest nieobecny). Janusz Stankiewicz podziękował za lata współpracy (pełnił funkcję przewodniczącego nieprzerwanie od 2 maja 2011 roku – od red.) i przekazał prowadzenie sesji Andrzejowi Perkowskiemu. Kolejnym punktem było zgłoszenie kandydatów na nowego przewodniczącego. Jedyną kandydatką była Żanetta Matlewska z Towarzystwa Samorządowego. W głosowaniu tajnym, zdobyła 18 głosów „za”, przy 6 głosach przeciwnych.

- Jest to dla mnie ogromny zaszczyt, ale również i wyzwanie. Tym samym pragnę zapewnić, że nie zawiodę państwa zaufania. Będę pracowała wspólnie z państwem dla dobra wszystkich mieszkańców powiatu konińskiego – powiedziała Żanetta Matlewska.

Po powołaniu przewodniczącej, radni zdecydowali o odwołaniu Andrzeja Perkowskiego z funkcji wiceprzewodniczącego rady ( 15 głosów „za”, 5 głosów przeciwnych i 4 głosy wstrzymujące). Na jego miejsce natomiast wybrano Sławomira Ławniczaka, który uzyskał 16 głosów „za”, przy 7 głosach przeciwnych. Dziękując za wybór, nowy wiceprzewodniczący złożył oświadczenie o rezygnacji z komisji rewizyjnej i wystąpił z klubu „Nowoczesny Powiat”.

slajd 1 z 23
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

W osobie pana Stankiewicza straciliście człowieka kompetentnego,skutecznego i przyjaznego.
Dodano: 1.10.2020 17:13    Przez: Grzech Walerian
"Dziś pod osłoną nocy podjęto decyzję..."! Coś mi to przypomina... tylko, że była to inna opcja polityczna...!!! Jednak polityka jest nieprzewidywalna...!!!
Dodano: 1.10.2020 18:55    Przez: Wiedźma

KOMENTARZE

W osobie pana Stankiewicza straciliście człowieka kompetentnego,skutecznego i przyjaznego.
Dodano: 01.10.2020 17:13    Przez: Grzech Walerian
"Dziś pod osłoną nocy podjęto decyzję..."! Coś mi to przypomina... tylko, że była to inna opcja polityczna...!!! Jednak polityka jest nieprzewidywalna...!!!
Dodano: 01.10.2020 18:55    Przez: Wiedźma
Piłaś- nie pisz.
Dodano: 01.10.2020 22:00    Przez: Aga
Aga vel Nie wierzę...! Jakie to konstruktywne i kulturalne z Twojej strony i jakże przewidywalne- tam skończyłam z Tobą polemikę to przeniosłas się tutaj... dobre to!!! Tylko ludzie, którzy nie mają żadnych kontr-argumentów wypisują takie właśnie teksty- "Piłaś- nie pisz"...!!! To tylko świadczy o Twoim poziomie intelektualnym...!!! Bez odbioru!!!
Dodano: 01.10.2020 22:47    Przez: Wiedźma
A może uzasadnisz,dlaczego to nie wolno pisać po pijanemu,przejedzie się kogoś? Ja często piszę po pijanemu i nic ci do tego.
Dodano: 01.10.2020 22:55    Przez: pyzaty chłopiec
Bo jak piję "to piję za swoje" cytując Rysia z Pieniądze to nie wszystko.
Dodano: 02.10.2020 08:45    Przez: Pomocka
Brawo, zawsze twierdziłam,że siła jest kobietą. Sprostowanie do wiedźmy,nie odnosilam się w żadnym innym poście do jakiejś polemiki vel nie wiem czego tam jeszcze. Jakieś pitu pitu nie leży w mojej naturze. Proszę szukać dalej.
Dodano: 02.10.2020 06:41    Przez: Aga
aGA! ... WOLISZ KONKRETNE "PIYU PIYU"?.
Dodano: 02.10.2020 08:46    Przez: Pomocka
avatar piyu piyo - tak konkretnie to może raczej baw się z kimś na poziomie , jaki prezentujesz....
Dodano: 02.10.2020 09:37    Przez: zx
Można przytoczyć przysłowie: "zamienił stryjek, siekierkę na kijek?. Ciekawe czy Żanetkę popierał Piróg i co z LGBT?,
Dodano: 02.10.2020 08:43    Przez: Pomocka
A co ma być ?
Dodano: 02.10.2020 10:16    Przez: Aga
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO