WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Koniec koalicji w powiecie konińskim. Nowi członkowie zarządu

Dodano: 1.10.2020 17:58
Źródło: LM.pl

Nasz Powiat dołączył do opozycjnego klubu Prawa i Sprawiedliwości. W powiecie konińskim posypała się koalicja.

Chciałoby się powiedzieć „a miało być tak pięknie”. Dzisiaj jak domek z kart rozpadła się koalicja rządząca powiatem konińskim, do której należało 18 z 25 radnych: Polskie Stronnictwo Ludowe (7 radnych), Nasz Powiat (5 radnych), Towarzystwo Samorządowe (4 radnych), Koalicja Obywatelska Platforma.Nowoczesna (2 radnych). W opozycji został jedynie PiS, który w radzie ma 7 przedstawicieli.

Umowę o współpracy uroczyście podpisano 22 listopada 2018 roku w Starostwie Powiatowym w Koninie. I to nie pierwszą, bo w poprzedniej kadencji, w powiecie działała ta sama koalicja.

- Chcemy utrzymać ten zespół ludzi dobrze ze sobą współpracujących, żeby realizować stawiane przed nami zadania – mówił przed dwoma laty Wiesław Bednarek z PSL.

Ten sam radny podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Konińskiego złożył wniosek o odwołanie przewodniczącego Janusza Stankiewicza i wiceprzewodniczącego Andrzeja Perkowskiego z zajmowanych przez nich, zgodnie z umową koalicyjną, stanowisk. Pod wnioskiem podpisało się 11 radnych, a za odwołaniem obu przedstawicieli Naszego Powiatu, zagłosowało 15 radnych.

Na tym się jednak nie skończyło. Starosta Stanisław Bielik podczas dzisiejszej sesji złożył wniosek o odwołanie Ryszarda Nawrockiego z funkcji członka zarządu powiatu. W tajnym głosowaniu za usunięciem radnego Naszego Powiatu zagłosowało 15 radnych, 4 radnych było przeciwnych, a 4 radnych wstrzymało się od głosu. Tym samym trzech z pięciu rajców Naszego Powiatu straciło jednego dnia stanowiska. Czwarty – Sławomir Ławniczak został wiceprzewodniczącym rady, ale w momencie przyjmowania stanowiska oświadczył, że zrezygnował z członkowstwa w klubie. A to oznacza, że wspierać będzie liczącą teraz 15 radnych koalicję.

W miejsce Ryszarda Nawrockiego do zarządu powiatu większością głosów wszedł Henryk Kryk z Towarzystwa Samorządowego. Radni podjęli również decyzję co do drugiego członka zarządu. Miejsce zmarłego w lutym Zenona Paszka, zajął Tadeusz Słodkiewicz, również z Towarzystwa Samorządowego.

  • Koniec koalicji w powiecie konińskim. Nowi członkowie zarządu

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO