WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka
PILNE:

IMGW: Przymrozki w nocy z piątku na sobotę. Spadek temperatury przy gruncie do ok. -3°C.

Licheń. Dzień Opieki Paliatywnej i Hospicjów oraz Dzień Papieski 

Dodano: 9.10.2020 11:20

W Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej wspominane będą dwa wydarzenia: w sobotę, 10 października, przypada Światowy Dzień Opieki Paliatywnej i Hospicjów, a w niedzielę, 11 października, 20. Dzień Papieski.

- Światowy Dzień Opieki Paliatywnej i Hospicjów obchodzony jest od 2005 roku. Adresowany jest do osób, którzy nie są obojętni na to, co dzieje się w ruchu hospicyjnym. Mam tu na myśli przede wszystkim osoby doświadczone terminalną chorobą, pracowników służby zdrowia, wolontariuszy czy też ludzi dobrej woli, którzy materialnie i modlitewnie wspierają hospicjum”– wyjaśnił Robert Adamczyk z biura prasowego sanktuarium.

W niedzielę z kolei przypada jubileuszowy 20. Dzień Papieski, którego hasłem w tym roku są słowa „Totus Tuus”. -Tegoroczny Dzień Papieski ma wyjątkowy charakter, gdyż dokładnie 100 lat temu, 18 maja 1920 roku, urodził się Karol Wojtyła, późniejszy papież Jan Paweł II. Przypada on w niedzielę bezpośrednio poprzedzającą rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na następcę Świętego Piotra – dodaje R. Adamczyk.

Dzień Papieski obchodzony jest w Polsce od 2001 roku jako wyraz wdzięczności, łączności duchowej z Ojcem Świętym, Janem Pawłem II i promocji jego nauczania. Koordynatorem przedsięwzięć jest Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W trakcie Dnia Papieskiego zbierane są także pieniądze na stypendia dla zdolnej polskiej młodzieży z niezamożnych i ubogich rodzin.

W Licheniu centralnym punktem obchodów 20. Dnia Papieskiego będzie msza przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej o godz. 12.00, której będzie przewodniczył ks. Janusz Kumala MIC, kustosz sanktuarium.

 

  • Dzień Opieki Paliatywnej i Hospicjów i Dzień Papieski w Licheniu

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Dzień Papieski,   Dzień Hospicjów,   Licheń,   sanktuarium maryjne,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

...A teraz chcą dodatkową kase,bo będą leczyć z dwóch nowych chorób-gendera i LGBT.Jednak sami od setek lat chorują na nieuleczalną chorobę-pazerność,czyli chciwość.
Dodano: 9.10.2020 14:33    Przez: matka poldka

KOMENTARZE

JP2 za te wdzięczności i łączności mógłby sprokurować cud,choćby średniego formatu-jakieś kremówki spadnięte z nieba na przykład.Albo choćby zwykły deszcz,bo jest potrzebny.
Dodano: 09.10.2020 11:59    Przez: pyzaty chłopiec
avatar ta cała watykańska opieka kosztuje nas takie pieniądze,że trudno sobie wyobrazić - a efekty ? jak widać , słychać i czuć...ten kościelny smród.
Dodano: 09.10.2020 12:46    Przez: zx
...A teraz chcą dodatkową kase,bo będą leczyć z dwóch nowych chorób-gendera i LGBT.Jednak sami od setek lat chorują na nieuleczalną chorobę-pazerność,czyli chciwość.
Dodano: 09.10.2020 14:33    Przez: matka poldka
Kremówków Ci u Nas dostatek, deszczu też przybywa...!!! A w tym trudnym czasie, jaki przeżywa Świat i Polska przydałby się słowa JP2 " Niech zstąpi duch twój i odnowi oblicze Ziemi"! Ja dopisuję Tej Ziemi czyli Polski, aby wyzwoliła się spod watykańskiej opieki i spod obecnych Rządzących Naszą Polską..., niech przyjdzie "Nowe" i wtedy może odczujemy zapach Wolności, a nie nakazów, zakazów i fanatyzmu religijnego...!!! Tego na Dzień Papieski sobie i Wam życzę...!!!
Dodano: 09.10.2020 14:38    Przez: Wiedźma
Nie zstąpił wtedy,nie zstąpi i teraz.I dobrze-wystarczy.A najskuteczniejsze modlitwy,to te poparte solidną gotówką-takich próśb pan Bucek najchętniej wysłuc**je.
Dodano: 09.10.2020 17:08    Przez: Grzech Walerian
Co Wy chcecie ode mnie, jakich spadniętych z nieba, i jaki u Nas dostatek! My Kremówki protestujemy przeciwko traktowaniu Nas jako relikwie papieskie, a także w niektórych rejonach Wielkopolski jako Napoleonki, jesteśmy sobą i tylko sobą bez żadnych pseudo nawiedzonych bohaterów! Kto Nas zakosztuje i rozkocha się w Nas ten będzie robił to do końca swoich dni, oczywiście bez żadnego pseudo zbawienia!
Dodano: 09.10.2020 21:30    Przez: KREMÓWKA
Dobra kremówka,najlepszym przyjacielem kobiety.
Dodano: 09.10.2020 22:18    Przez: Kasiulka
Dobra kremówka, najlepszym przyjacielem mężczyzny- można Ją posmakować, polizać i schrupać bez wszelakich konsekwencji!
Dodano: 09.10.2020 23:03    Przez: Kasiula
Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO