WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy. Sztrauch blisko medalu

Dodano: 10.10.2020 12:58
Źródło: LM.pl

Pierwszy start w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy na torze ma za sobą kolarz KLTC Konin Mateusz Sztrauch. W sprincie drużynowym zajął z reprezentacją Polski czwarte miejsce.

Mistrzostwa Europy rozgrywane są w Fiorenzuoli d'Arda we Włoszech. Polskę i KLTC Konin reprezentuje tam Mateusz Sztrauch. Koninianin wystartuje łącznie w trzech konkurencjach, jedną - sprint drużynowy - ma już za sobą.

Sztrauch walczył o medal razem z Cezarym Łączkowskim i Mateuszem Miłkiem. Po pierwszym okrążeniu w kwalifikacjach Polacy zajmowali piąte miejsce, ale na drugim odrobili jedną pozycję. Ostatecznie biało-czerwoni zanotowali czas 1:14,407, zajęli czwarte miejsce i awansowali do finału.

Tam polska reprezentacja musiała mierzyć się z Niemcami w walce o brąz. Na pierwszym okrążeniu biało-czerwoni tracili do rywali niecałe 0,2 sek., na drugim strata wzrosła do ponad 0,3 sek. Na ostatnim okrążeniu Polacy nieco odrobili, kończąc start z czasem 1:13,345 i o 0,181 sek. przegrywając brązowy medal.

Przed Mateuszem Sztrauchem jeszcze dwie szanse na zdobycie krążków we Włoszech. W niedzielę zawodnik KLTC Konin powalczy w wyścigu na 1 km, a we wtorek - w keirinie. 

fot. KLTC Konin

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO