facebook
wyszukiwarka

Derby błędów. Wilki pokonały SPS Konspol w trzech setach

Dodano: 10.10.2020 22:51

- Ten mecz do najładniejszych nie należał - mówił po wygranych derbach regionu konińskiego w II lidze siatkówki trener Wilków Wilczyn Tomasz Robak. Jego zespół pokonał w Słupcy tamtejszy SPS Konspol 3:0.

Starcie SPS Konspol Słupca z Wilkami Wilczyn w dwóch ostatnich sezonach zapełniało hale sportowe w obu miejscowościach. I choć w sobotę, z powodu pandemii koronawirusa, na trybunach w Słupcy usiadło znacznie mniej kibiców, to i tak walka o prymat w regionie na parkiecie trwała na całego.

Wygrali ją wilczynianie i to pokaźnie, bo w trzech setach. W dwóch pierwszych scenariusz był podobny - do połowy seta gra była wyrównana, a później goście zaczynali sukcesywnie odjeżdżać. Nie za sprawą jednak swojej ponadprzeciętnej gry, ale ponadprzeciętnej liczby niewymuszonych błędów po stronie słupczan. Raz gospodarze mylili się w rozegraniu, niedokładnie wystawiając piłkę atakującym, to znów atakujący nie trafiał w boisko lub był blokowany przez świetnie grających w sobotę na siatce wilczynian.

- Trudno powiedzieć - mówił pytany o przyczynę tych błędów trener SPS Konspol Marek Jankowiak. - Rozegranie było dzisiaj gorsze, niż w poprzednich meczach, atakujący zagrał gorzej, niż wcześniej, przyjmujący Mikołaj też walczył trochę z sobą. Jeżeli my z takim rywalem, jak Wilki, nie będziemy wszyscy grali na swoim przyzwoitym poziomie to nie da rady ograć tego przeciwnika. Mieliśmy trzy solidne dziury i na taki zespół to jest za dużo.

W pierwszym secie słupczanie próbowali jeszcze gonić zagrywką, postrzelał mocno Michał Torzewski i był to jedyny moment meczu, w którym Wilkom mogło zrobić się gorąco. W trzecim secie dobre zmiany dali jeszcze Łukasz Lewicki i Andrzej Mielcarek, ale było już za późno, by walczyć o korzystny rezultat.

Wilki derby kontrolowały i po raz pierwszy w tym sezonie wygrały spotkanie w trzech setach. - Ten mecz do najładniejszych nie należał, tak z jednej, jak i z drugiej strony. My tych błędów popełniliśmy o wiele mniej, ale też nie prezentowaliśmy się najlepiej. Jak to derby - każdy chciał się pokazać z jak najlepszej strony. W meczach ze Słupcą chłopacy grają trochę pod innym napięciem, bardziej nabuzowani na siebie. U nas dzisiaj bardzo dobrze funkcjonował u nas blok, oprócz trzeciego seta mieliśmy po pięć, sześć skutecznych bloków - oceniał po spotkaniu trener Tomasz Robak.

Dzięki wygranej Wilki awansowały na trzecie miejsce w tabeli z dorobkiem siedmiu punktów. SPS Konspol spadł na miejsce czwarte i wciąż ma na koncie sześć oczek. - Uważam, że zespół jest nieco mocniejszy, niż w zeszłym sezonie, gdy znaleźliśmy się w czwórce. Pierwsza czwórka to jest taki plan minimum. Czas pracuje na naszą korzyść, to jest nowy zespół, który nie do końca jeszcze rozumie się na boisku - mówił o planach na ten sezon trener Marek Jankowiak.

Kolejne mecze za tydzień - wilczynianie podejmą Trefl Lębork, a słupczanie zagrają na wyjeździe z Orłem Międzyrzecz.

SPS Konspol Słupca - Wilki Wilczyn 0:3 (22:25, 21:25, 19:25)

SPS Konspol Słupca: Michał Torzewski, Marcin Komar, Radosław Szczeciński, Krystian Rabiega, Tomasz Kotecki, Mikołaj Kurek, Andrzej Mielcarek, Adam Józefczak, Adam Sobolewski, Łukasz Lewicki, Damian Marcjan.

Wilki Wilczyn: Adam Banasiak, Arkadiusz Nawrot, Ireneusz Kwiatkowski, Maciej Skowroński, Błażej Płomiński, Igor Wypijewski, Maciej Malkiewicz, Wojciech Pernak.