WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Wojewoda zdecydował o kolejnych łóżkach covidowych w Koninie

Dodano: 6.11.2020 13:04
Źródło: LM.pl

Od 9 listopada koniński szpital ma dysponować kolejnymi, dodatkowymi łóżkami dedykowanymi pacjentom z koronawirusem.

Zgodnie z wcześniejszą decyzją wojewody wielkopolskiego, Wojewódzki Szpital Zespolony w Koninie aktualnie ma do dyspozycji w sumie 61 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem, lub potwierdzonym zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, w tym 6 łóżek przeznaczonych jest do intensywnej terapii, z kardiomonitorem oraz możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej. Teraz, liczba łóżek ma się jeszcze zwiększyć. Od 9 listopada do odwołania, koniński szpital ma zabezpieczyć kolejne 23 łóżka dla pacjentów z koronawirusem. W sumie od najbliższego poniedziałku, szpital będzie zatem dysponował 84 łóżkami dla określonej grupy pacjentów.

- Decyzja podlega natychmiastowemu wykonaniu. Zgodnie z art. 11 ust 4 ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID - 19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, odstąpiono od uzasadniania niniejszej decyzji – informuje wojewoda Łukasz Mikołajczyk.

Od decyzji wojewody przysługuje szpitalowi odwołanie do Ministra Zdrowia, ale nie wstrzymuje ono jej wykonania.

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Pisoski aparatczyk w akcji
Dodano: 06.11.2020 18:18    Przez: Tom Bach
Pan każe - sługa musi
Dodano: 06.11.2020 22:37    Przez: xyz xyz
avatar Ja tam te szpitale to bym budował na koszt protestujących i wspierających ich polityków, brutalnie pozajmował ich konta mienie ruchome i nieruchome podobnie jak jest to z handlarzami narkotyków.Handlarz śmiecią rozoszący narkotyki czy świadomie wirusa niczym się nie różnią.
Dodano: 07.11.2020 07:34    Przez: Tomasz Kobrzycki
Szanowny Panie. Czy jak Pan czyta swoje komentarze to nie jest sam Pan tym przerażony?
Dodano: 07.11.2020 14:49    Przez: xyz xyz
Skupiasz się na skutkach,mój mały.A należy na przyczynach.I mamy-spóźnione i błędne reakcje rządu na pandemię.Cyniczne i wyrachowane uchwalenie zakazu aborcji w krytycznym czasie.Wszystko obliczone na to,że takie naiwne pop***rółki uwierzą i poprą.
Dodano: 07.11.2020 11:24    Przez: Brabancja
Kobrzycki i przerażenie to zaprzeczenie...!!! On aż się "zachwystyuje" swoimi wypowiedziami i niby swoją wiedzą o wszystkim i o Wszystkich...!!! Ten typ człowieka tak ma...!!!
Dodano: 07.11.2020 15:05    Przez: Wiedźma
Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO