LM.plWiadomościPromocja przedsiębiorców działających na konińskiej Starówce

Promocja przedsiębiorców działających na konińskiej Starówce

Materiał promocyjny

Dodano:
Promocja przedsiębiorców działających na konińskiej Starówce

Celem przeprowadzonego przez Miasto Konin konkursu na najlepszy produkt, usługę na obszarze rewitalizacji  „Starówka“ było ożywienie starej części Konina w ramach programu rewitalizacji.  

W październiku 2020 roku Wydział Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego w Koninie ogłosił konkurs dla przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność w starej części Konina. Celem konkursu pod nazwą „Najlepszy produkt/usługa na obszarze rewitalizacji Starówka“ było wsparcie i promocja podmiotów gospodarczych prowadzących działalność na obszarze rewitalizacji „Starówka“ poprzez wybór najlepszej jakościowo usługi lub produktu. Konkurs skierowany był do właścicieli  lub najemców punktów usługowych, handlowych w tym lokali gastronomicznych, rzemieślników, rękodzielników i artystów, prowadzących działalność na konińskiej Starówce, spełniających kryteria mikroprzedsiębiorcy, małego przedsiębiorcy lub średniego przedsiębiorcy.

Zgłoszenia zbierano od 16 października do 5 listopada 2020. Ostatecznie do konkursu zgłosiło się 15 przedsiębiorstw: Domowe wypieki, Spółdzielnia Socjalna Blues Hostel, Park Makiet Mikroskala, Krawcowa na Starówce, Restauracja Pepe Nero, Burger Pub Trzy Strefy, Healt & Beauty, Foto Sypniewski, Cafe i bistro Kawka Karafka, Studio Fryzjerskie Prestiż, PUH Termit, Goldkram biżuteria, Sportissimo, Szkoła Wokalno – Aktorska FAMA, Pracownia Złotnicza Piotr Domagała.

- Jestem zadowolona, że wzięłam udział w tym konkursie

– powiedziała

Anna Strużyńska, Kwarcowa na Starówce:

Wiele nowych osób się o mnie dowiedziało. Rywalizacja była bardzo duża, ale dzięki zaangażowaniu moich dotychczasowych klientów, którzy głosowali na mnie, zachęcali do tego swoich znajomych i wspierali mnie ciepłymi słowami podczas konkursu, nabrałam siły do dalszego działania.

Po ocenie formalnej zgłoszeń, opublikowano listę podmiotów za pośrednictwem strony miejskiej „Konin. Tu płynie energia“, gdzie odbyło się głosowanie internetowe.

- Nasz udział w konkursie nie był podyktowany chęcią wygrania, ale chęcią zwiększenia ruchu na Starówce. Obszar rewitalizacji nie jest w tej chwili tak handlowy, jak centra handlowe , czy osiedla w nowej części Konina. Ulica Kramowa, przy której znajduje się Goldkram, przed wojną wypełniona była kramami. Starania, aby w starym Koninie zwiększył się ruch przechodniów, a w tym klientów, będą zawsze przez nas odbierane 
pozytywnie

– ocenił Zygmunt Jóźwiak, właściciel Goldkram-u.

W wyniku głosowania internetowego, najwięcej głosów zebrała Szkoła Wokalno – Aktorska FAMA.

- Uważam, że tego typu konkurs  to fantastyczny pomysł na promocję i rozwój małych przedsiębiorstw, które funkcjonują w Koninie. Oby takich konkursów odbywało się więcej i oby więcej tego typu inicjatyw ze strony Miasta Konin

– powiedziała Marlena Brzezińska-Stawicka, dyrektor i założycielka FAMY.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole