WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Kazimierz Biskupi. Gmina przejęła zbiornik w Kozarzewku

Materiał promocyjny

Dodano: 18.01.2021 12:23

Zbiornik wodny w Kozarzewku wraz z gruntami przyległymi przejęła gmina Kazimierz Biskupi od Skarbu Państwa. Łączna wartość nieruchomości o powierzchni prawie 115 hektarów to ponad pięć milionów złotych.

Pod koniec ubiegłego roku został podpisany akt notarialny pomiędzy starostą konińskim Stanisławem Bielikiem, a wójtem gminy Kazimierz Biskupi Grzegorzem Maciejewskim. Akt dotyczył przejęcia na rzecz gminy Kazimierz Biskupi zbiornika wodnego w miejscowości Kozarzewek wraz z gruntami przyległymi o łącznej powierzchni 114,7300 ha, w tym zbiornika wodnego o powierzchni 66,5983 ha. Łączna wartość tej nieruchomości to 5 136 596 zł. – Cieszę się, że jest konkretny gospodarz tego terenu – podkreślał Stanisław Bielik, starosta koniński.

Zadowolenia z tego faktu nie krył także Paweł Markowski, prezes PAK Kopalnia Węgla Brunatnego Konin. – Cieszy mnie to z dwóch powodów. Po pierwsze w świadomości społeczeństwa cały czas funkcjonuje przekonanie, że górnictwo, szczególnie węgla brunatnego, to szkody dla środowiska. Wszyscy widzą tylko jedną stronę. Oczywiście, w trakcie górnictwo jest uciążliwe, ale Kozarzewek jest przykładem, że po zakończeniu inwestycji możemy oddać społeczeństwu teren lepszy niż był przed – podkreślał prezes. – Cieszę się też, bo większość mieszkańców gminy Kazimierz Biskupi była lub jest związana z funkcjonowaniem kopalni. Oni będą tu przyjeżdżać, wypoczywać. I to jest ta radość, że po nas nie zostanie zdegradowany teren, ale coś atrakcyjnego.

A co powstanie na pozyskanym terenie? – Mamy ogromne plany związane z tą nieruchomością. W tej chwili przygotowujemy wytyczne do projektu koncepcji programowo – przestrzennej wraz z analizą techniczno-ekonomiczną realizacji inwestycji. Chcemy, by był to obiekt atrakcyjny pod względem turystycznym i rekreacyjnym. Już dziś możemy powiedzieć, że na pewno powstanie tam ścieżka pieszo - rowerowa okalająca cały zbiornik - a to jest przecież ponad pięć kilometrów, plaża, tereny rekreacji sportowej, turystycznej, pomosty, jak i zagospodarowanie części płaszczyzny wody. Na przejętym zbiorniku są dwie wyspy, jak i półwysep, co jest dodatkową atrakcją tego terenu. Będzie to ciekawie miejsce na mapie naszej gminy, nie tylko pod względem turystycznym, ale też widokowym i wypoczynkowym. Na pewno większa część zachowa naturalne walory przyrodnicze bez ingerencji technicznej. Myślę, że każdy kto tam przyjedzie znajdzie coś dla siebie. Na terenie naszej gminy brakuje takiego miejsca – mówił wójt Grzegorz Maciejewski.

slajd 1 z 10
NASTĘPNY SLAJD

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

avatar Niech powstaje ścieżka rowerowa, oby jak najszybciej
Dodano: 18.01.2021 20:52    Przez: Stary Ch...j
Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO