WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Na drogach powiatu słupeckiego doszło do 11 zdarzeń drogowych

Dodano: 22.02.2021 13:53

Od piątku do niedzieli na drogach powiatu słupeckiego doszło do 11 zdarzeń drogowych.

Policjanci zatrzymali 3 nietrzeźwych kierowców, jeden pirat drogowy stracił prawo jazdy za znaczne przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym, funkcjonariusze drogówki nałożyli wiele mandatów za przekraczanie dozwolonych prędkości na drogach. Tylko w piątek 19 lutego podczas popołudniowych działań w ramach akcji prędkość – zero tolerancji, policjanci drogówki ujawnili 33 przypadki przekroczenia limitów prędkości przez kierowców.

W trakcie trzech dni zgłoszono aż 11 kolizji: od otarć pojazdów, poprze błędy przy cofaniu, zderzenia lusterkami, czy szkody w pojazdach spowodowane przez wjechanie w dziury na drogach, aż do dachowania pojazdu. Na szczęście obyło się bez poważnych obrażeń.

Do najgroźniej wyglądającego zdarzenia doszło 21 lutego na autostradzie na wysokości miejscowości Ląd Kolonia. Prawdopodobnie z powodu zbyt dużej prędkości kierowca osobowego busa stracił nad nim panowanie i uderzył w bariery energochłonne, co spowodowało wywrócenie auta. Pojazdem podróżowało kilka osób, ale tylko u jednej stwierdzono stłuczenia. Za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego i stworzenie zagrożenia dla innych osób policjanci zdecydowali o zatrzymaniu prawa jazdy kierowcy.

20 lutego w Ostrowitem funkcjonariusze z Posterunku Policji w Orchowie zatrzymali mieszkańca Inowrocławia, który kierował samochodem osobowym będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało ok.2,8 promila w organizmie kierowcy. Wcześniej o dziwnie zachowującym się pojeździe informowali inni kierowcy. Auto miało poruszać się zygzakiem, gwałtownie hamowało.

 

Tego samego dnia w Słupcy na ul. Pileckiego mundurowi z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali pijanego kierowcę, który miał ok. 2 promili w organizmie i nie posiadał uprawnień do kierowania. Dzień później, również w Słupcy, ale na ul. Poznańskiej kolejny kierujący zdecydował się wsiąść za kierownicę mino stanu nietrzeźwości - jego wynik to 2,1 promila.

 

Na koniec niechlubny przykład pirata drogowego, który 21 lutego w Giewartowie pędził mitsubishi przez teren zabudowany z prędkością 114 km/g. 22-latek stracił prawo jazdy, nałożono na niego mandat karny i dopisano punkty karne.

 

 

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:policja Słupca,   weekend na drogach,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO