WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Od dzisiaj obwiązek używania maseczek do zasłaniania ust i nosa!

Dodano: 27.02.2021 10:53

Od dzisiaj, 27 lutego 2021, obowiązuje zakrywanie ust i nosa wyłącznie przy użyciu maseczki.

Nie można już stosować szalików, kominów, chust, bandan i przyłbic, które są zakazane w walce z koronawirusem. A tymczasem w Wielkopolsce w ciągu ostatniej doby odnotowano 936 na 12.100 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia w Polsce.

W Wielkopolsce zmarło 19 osób - w tym z powodu współistnienia COVID 19 zmarło 12 osób. Liczba łóżek dla pacjentów w wielkopolskich szpitalach:

1883/920 ogólna liczba łóżek dla pacjentów COVID-19 / liczba łóżek zajętych przez pacjentów COVID-19.

200/82 ogólna liczba respiratorów dla pacjentów COVID-19 / liczba respiratorów zajętych przez pacjentów COVID-19.

  • Od dzisiaj obwiązek używania maseczek do zasłaniania ust i nosa!

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:koronawirus Wielkopolska,   raport koronawirus,   zakażeni,   wyleczeni,   zmarli,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Minister został zapytany o masowo wykupywane na świecie maseczki na twarz. - One nie pomagają, one nie zabezpieczają przed wirusem, nie zabezpieczają przed zachorowaniem - powiedział Szumowski. Dopytywany, dlaczego ludzie noszą te maseczki, odparł: - Nie wiem.
Dodano: 27.02.2021 14:21    Przez: piotr antas
Czyli co ? Zrobili z ludzi durniów ? Kazali nosić przyłbice (śmieszne od początku i kazdy z iq powyzej 80 wiedział, ze to i tak nic nie pomaga) Ale prosty lud nosił te przyłbice jak rycerze z Grunwaldu. Rozumiem,ze rząd celowo naraził tych ludzi zrobienie z siebie głupków. Te rozporządzenia ,pisane na kolanie o 23 wieczorem,to sobie mozecie włozyć tam...gdzie nie dociera promyk słońca Peru. Nie zakładam szmat i nie będę zakładał... jedną sprawe juz miałem..a nawet nie było ,sąd oddalił na dzień dobry . Myślcie ludzie !!!
Dodano: 27.02.2021 12:27    Przez: piotr antas
Polecasz jakiegoś ? Z Doświadczenia swojego ? Moze jakieś argumenty ? Nie widzisz tego całego cyrku od roku ? Maseczki szaliki przyłbice...moze na kolanach jak pies zaczniesz chodzić...bo wirus jest metr nad ziemią .
Dodano: 27.02.2021 13:34    Przez: piotr antas
Chyba swoje głupoty się obawia..śmieszni ludzie. Tak im telewizja sprała mózgi, ze ja się dziwię ,ze jeszcze na dwór nie boja się wychodzić. a i tak 80% ludzi nie zmienia masek ,chodza w starych pełnych bakterii co wydychają ,codzą bo muszą ,bo tak i PAN nakazał .
Dodano: 27.02.2021 13:47    Przez: piotr antas
Noś maseczkę i obowiązkowo się zaszczep, bo tak chce rząd PiS-u ?
Dodano: 27.02.2021 14:00    Przez: Tylko nie to

KOMENTARZE

Czyli co ? Zrobili z ludzi durniów ? Kazali nosić przyłbice (śmieszne od początku i kazdy z iq powyzej 80 wiedział, ze to i tak nic nie pomaga) Ale prosty lud nosił te przyłbice jak rycerze z Grunwaldu. Rozumiem,ze rząd celowo naraził tych ludzi zrobienie z siebie głupków. Te rozporządzenia ,pisane na kolanie o 23 wieczorem,to sobie mozecie włozyć tam...gdzie nie dociera promyk słońca Peru. Nie zakładam szmat i nie będę zakładał... jedną sprawe juz miałem..a nawet nie było ,sąd oddalił na dzień dobry . Myślcie ludzie !!!
Dodano: 27.02.2021 12:27    Przez: piotr antas
Dodam, ze geniusze zapomnieli napisać o jakie maski chodzi..czyli mozna chodizć w masce spider-mena , lub v-vendetta ,czy obojętnie jakiej karnawałowej...one chyba najbardziej chronią. No geniusze !!!!
Dodano: 27.02.2021 12:31    Przez: piotr antas
Czy kobieta...nakładając na twarz maseczkę upiększającą tez jest chroniona według ,,rozporządzenia,, ?
Dodano: 27.02.2021 12:34    Przez: piotr antas
§ 25. 1. Do dnia 14 marca 2021 r. nakazuje się zakrywanie, przy pomocy maseczki, ust i nosa: Ciekawe dlaczego w Czechach potrafili w USTAWIE napisać jaki typ ma być maseczek Czechach od wtorku 23 lutego w miejscach publicznych są wymagane maseczki FFP2 lub dwie chirurgiczne.Czytaj więcej na Prawo.pl
Dodano: 27.02.2021 12:47    Przez: piotr antas
avatar Cieszmy się, że u nas nie ma tego co od miesięcy w Czechach. Dzięki temu mamy odrobinę " wolności"
Dodano: 28.02.2021 08:51    Przez: Stary Ch...j
antas u jakiego psychiatry się leczysz ? Bierz chłopie zapisane ci leki jeśli ci lekarz zapisał ?
Dodano: 27.02.2021 13:01    Przez: Dobrze radzę
Polecasz jakiegoś ? Z Doświadczenia swojego ? Moze jakieś argumenty ? Nie widzisz tego całego cyrku od roku ? Maseczki szaliki przyłbice...moze na kolanach jak pies zaczniesz chodzić...bo wirus jest metr nad ziemią .
Dodano: 27.02.2021 13:34    Przez: piotr antas
Jeśli nie będzie kontroli przez policję na ulicach i w sklepach czy są maseczki prawidłowo używane to nie będzie poprawy w sprawie pandemii. W dużych sklepach jest ochrona i monitoring dlaczego nie ma interwencji? osoby bez maseczek nie powinni być obsługiwani.
Dodano: 27.02.2021 13:15    Przez: Kazimierz
Rozumiem, ze jak wejdzie roporządzenie,ze masz chodzic na kolanach ..tez się dostosujesz. Epidemia ? Epidemia to jest chorych na raka !!! 140 tysięcy zmarło w ciągu roku !!! głupcze
Dodano: 27.02.2021 13:32    Przez: piotr antas
Takiemu jak ty powinni jeszcze nakazać noszenie worków plastikowych na głowie.
Dodano: 27.02.2021 13:35    Przez: Co za typ ?
Jednak głupich jest sporo..mamy tu przykłady... koleś co łazi ze szmatą na twarzy,nie wymienia jej nawet ..będzie mi kazał worek nosić na głowie.
Dodano: 27.02.2021 13:37    Przez: piotr antas
Nie tobie a Kazimierzowi.
Dodano: 27.02.2021 13:58    Przez: Co za typ ?
A to przepraszam... Kazimierz..prosty chłop..co ty oczekujesz od takiego. Widać ma zadatki na sygnalistę z pisu.
Dodano: 27.02.2021 14:15    Przez: piotr antas
Kaziemierz !!! Osoby co mają brudne paznokcie też !!! Tam to jest dopiero siedlisko zarazków .
Dodano: 27.02.2021 14:16    Przez: piotr antas
avatar Piotrek czy Twoja siostra jest lekarzem? Jeśli to tylko zbieżność imienia i nazwiska to przepraszam, a jeśli jest tym lekarzem, to niech , kolegami i koleżankami otworzą wreszcie swoje przychodnie i gabinety. Niech zaczną leczyć ludzi, a nie tylko kombinować o kolejnych tysiącach
Dodano: 28.02.2021 08:55    Przez: Stary Ch...j
Dlaczego nosimy maseczki na powietrzu ?
Dodano: 27.02.2021 13:33    Przez: 4F
Bo 4f..wyprodukował takie fajne ? Bo tak ci nakazują . Prosta odpowiedź .
Dodano: 27.02.2021 13:36    Przez: piotr antas
Jedzie taki jeden czy taka jedna sama we własnym samochodzie i ma maseczkę na twarzy dokładnie zasłaniającą drobi oddechowe, czego się obawia ? To są tchórze, oni boją się własnego cienia.
Dodano: 27.02.2021 13:39    Przez: Kierowca
Chyba swoje głupoty się obawia..śmieszni ludzie. Tak im telewizja sprała mózgi, ze ja się dziwię ,ze jeszcze na dwór nie boja się wychodzić. a i tak 80% ludzi nie zmienia masek ,chodza w starych pełnych bakterii co wydychają ,codzą bo muszą ,bo tak i PAN nakazał .
Dodano: 27.02.2021 13:47    Przez: piotr antas
Noś maseczkę i obowiązkowo się zaszczep, bo tak chce rząd PiS-u ?
Dodano: 27.02.2021 14:00    Przez: Tylko nie to
Minister został zapytany o masowo wykupywane na świecie maseczki na twarz. - One nie pomagają, one nie zabezpieczają przed wirusem, nie zabezpieczają przed zachorowaniem - powiedział Szumowski. Dopytywany, dlaczego ludzie noszą te maseczki, odparł: - Nie wiem.
Dodano: 27.02.2021 14:21    Przez: piotr antas
avatar Bo tak chcę WHO oraz UE
Dodano: 28.02.2021 08:56    Przez: Stary Ch...j
avatar Skoro chce tak tylko rząd PiS, to dlaczego antypisy kombinują jak się zaszczepić poza kolejnością? Janda z Milerem pierwsi pobiegli
Dodano: 28.02.2021 08:57    Przez: Stary Ch...j
Skompromitowany troll o nicku ''Stary Ch...j" ,który już nigdy na szczęście nie będzie bredził o szczepieniach pod nickiem ''Człowiek" znów się odezwał .A może trollu byś poinformował ilu seniorów jest tygodniowo szczepionych przeciw Covid w Koninie,starczy odwagi płatny trollu by pokazać nieudolność kaczyńskiego i jego pachołków? Wątpię .To ty pewnie jesteś tym ''ch..em " o którym wspominał pisowski Obajtek na taśmach opublikowanych w internecie.To nam dużo wyjaśnia.
Dodano: 28.02.2021 10:29    Przez: Kaczafi
avatar Zawsze się odezwę, gdy będę miał ochotę. Zmartwię Cię, Twoje śledztwo i Twoja nienawiść wprowadziła cię w błąd. Ale brnij dalej, skoro ci to szczęście daje. O ile mi wiadomo, to Niemcy miały szczepić całą Europę? No chyba, że źle zrozumiałem orędzie Prezydenta Niemiec oraz Kanclerz i Pani z UE.
Dodano: 28.02.2021 16:53    Przez: Stary Ch...j
Oj oj skompromitowany troll ''Stary Ch...j" się zdenerwował .Chyba odsłuchał taśmy Obajtka pisowca o nieciekawej reputacji jak każdy zresztą w PiS-ie.Co było coś jednak o tobie? Mnie trollu nie interesuje czy ty zrozumiałeś czyjeś orędzie tylko czy starczy ci odwagi by odpowiedzieć na proste pytanie ,które przeczytałeś w moim wpisie.Jak każdy troll bez instrukcji nic sam nie napiszesz bo ci strach nie pozwoli przyznać komuś racje ,że smoleńska sekta z kaczysławem jest skompromitowana i idzie na dno bo ta śmieszna koalicja ledwo już człapie.Jest pięknie ,kulawy gnom z Żoliborza sam się zapędził w kozi róg.
Dodano: 28.02.2021 17:47    Przez: Kaczafi
avatar Kaczafi odp. Nie wiem ilu seniorów jest szczepionych tygodniowo. Ktoś tam szczepiony jest, bo spotykam ludzi, którzy chwalą się tym, że są zaszczepieni. Ale danych nie posiadam.Na pewno jest ich niewielu, gdyż szczepionek jest mało. Wiem również, że na chwilę obecną nie ma szczepionek ani dla mnie ani dla ciebie
Dodano: 28.02.2021 23:02    Przez: Stary Ch...j
Tak było antas jak piszesz, ale potem ktoś z Knesetu trzasnął nogą na Szumowskiego i nagle zmienił zdanie - i nakazał nosić maski.
Dodano: 27.02.2021 20:29    Przez: Matilan
1 z 2
12>>