WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Kopalnia filarem gospodarki

Dodano: 30.03.2012 12:02
Źródło: KWB Konin
Filarem Polskiej Gospodarki województwa wielkopolskiego została za 2011 rok Kopalnia Węgla Brunatnego Konin w Kleczewie, wynika z ankiety Pulsu Biznesu.

Filary Polskiej Gospodarki to ranking przygotowany przez redakcję dziennika Puls Biznesu i czołową agencję badawczą TNS Pentor. Laureatów wybiera samorząd terytorialny w każdym województwie. Zwycięzcami zostają firmy, które są ważnymi pracodawcami, wspierającymi i promującymi zatrudnienie, które umożliwiają rozwój przedsiębiorczości, a także angażują się w działania na rzecz rozwoju społeczności lokalnych.

Redakcja podkreśla, że „chce nagradzać dynamiczność, ale także więzi ze społecznościami lokalnymi”. Jej zdaniem, w tym właśnie tkwi siła polskiej gospodarki – „w bezbłędnym połączeniu przedsiębiorczości z samorządnością”.

W uzasadnieniu przyznania nagrody podkreśla się, że samorządy terytorialne jako organy władzy, zlokalizowane zarówno najbliżej lokalnych przedsiębiorców, jak i społeczności, poprzez swoje głosy najlepiej potrafią zdecydować o wyborze zwycięzców plebiscytu. Efektem badania ankietowego przeprowadzonego wśród samorządowców będzie także ogólnopolskie zestawienie Filary Polskiej Gospodarki.

- Górnicy od zawsze czuli się filarem wielkopolskiej gospodarki i w ich imieniu dziękuję za to zaszczytne wyróżnienie – powiedział Sławomir Mazurek, prezes KWB Konin. - Laur dla KWB Konin jest potwierdzeniem naszego związku z regionem i wpływu na rozwój gospodarki na terenie województwa wielkopolskiego. Do kas samorządu terytorialnego wszystkich szczebli z tytułu podatków i innych opłat trafia rocznie około 70 milionów złotych. W ostatnich latach zatrudniliśmy także ponad 300 nowych pracowników – to daje samorządom podstawy do przyznania Kopalni Konin tytułu Filaru Polskiej Gospodarki.

Gala finałowa rankingu, podczas której zostały wręczone honorowe wyróżnienia, odbyła się 28 marca 2012 r. w Teatrze Polskim w Poznaniu.


  • Kopalnia filarem gospodarki

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Brawo panie prezesie! Tak trzymać! powodzenia w dalszych osiągnięciach!
Dodano: 30.03.2012 12:25    Przez: ~zdumiony
Panowie ze solidarności żyją jeszcze w czasach komuny czyli żerują na składki uczciwie pracujacych obywateli polskich więc nie dziwcie sie że nie wiedzą jak żyć, mają coraz mniej pieniędzy. Nauczeni że kasa za darmoche na konta wpływa. Zyli dotąd dostatnio: wycieczki, balangi. No ale koniec z tym. Muszą zaczac normalnie pracować jak inni polacy !!!!!!!!!!!!
Dodano: 30.03.2012 16:44    Przez: ~f
Jak można tą archajczną metoda wydobycia węgla brunatnego doceniać. ŚMIECH WARTE. Moze myśl pana prezesa odejścia od odkrywek a inwestowanie w OZE doceniła kapituła - tu bym się zgodził.
Dodano: 30.03.2012 12:55    Przez: ~jan z daleka
Janie z daleka, węgiel brunatny wszyscy tak kopią, a największym jego producentem jest taki "zacofany" kraj, jak Niemcy. A odnawialne źródła energii należy między bajki włożyć, to tylko taki "kwiatek do kożucha".
Dodano: 30.03.2012 16:07    Przez: ~surma
"Janie z daleka"-ty naprawdę jesteś z daleka,żeby inwestowac w OZE trzeba miec pieniądze a te są ze sprzedaży węgla do konwencjonalnych elektrowni..Kopalnia nie sprzeda elektrowniom pary.
Dodano: 31.03.2012 16:41    Przez: ~zawsze
A znasz Pan lepszą? No chyba że chodzi o wysysanie np. szpiku z kości
Dodano: 30.03.2012 13:02    Przez: ~kopidołek
to juz wiadomo czemu konin wsią nazywaja ! a wiekrzosc zdolnych mlodych ludzi nie chce wracac do konina ! A MOZE DO KOPANIA GLINY WROCIMY W NASZYM REJONIE ! Bo chleba nie bedziemy miec gdzie wysiewac !
Dodano: 30.03.2012 14:33    Przez: ~zacofany tok !....... ...
więkSZość tłumoku
Dodano: 30.03.2012 15:04    Przez: ~koniniak
zacofany tok - ty rzeczywiście jesteś bardzo zacofany...
Dodano: 30.03.2012 16:09    Przez: ~liberał
A DLA CZEGO DO POZNANIA TRZEBA BYLO JECHAC? skoro takie filary mamy w naszym regionie ?HAHA nie wszystkim można mydlic oczy
Dodano: 30.03.2012 15:12    Przez: ~ zenada
Filar piękny,mocny,trwały,a jaki będzie silny jak żłoby z PEŁO i PESEL oddadzą go za friko przekrętowi jedynemu dopuszczonemu do przetargu?
Dodano: 30.03.2012 16:06    Przez: ~skj
I dlatego że kopalnia jest filarem gospodarki regionu i jest naszym narodowym majątkiem to w/g POsrańców należy to szybko i tanio sprzedać tajemniczemu żydostwu w wiadomym celu
Dodano: 30.03.2012 16:12    Przez: ~prawda
a gdzie jest solidarnosć????? tylko kawki umią spijać i co miesiąc na wycieczki jeździć....czemu nie dbają o pracowników? tylko kazali załodze siedzieć cicho i nie wysuwać zadnych postulatów? zobaczycie rozjadą was wszystkich ale podziękujcie za to SOLIDARNOŚCI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dodano: 30.03.2012 16:46    Przez: ~12345678
ciekawe=j23
Dodano: 30.03.2012 18:15    Przez: ~franek
Taki z niej filar gospodarki jak z diabła kościelny ! Najbardziej mnie zastanawia to że tam nigdy nie potrzebują ludzi do pracy a jeśli potrzebują to wszystko odbywa się po kryjomu....
Dodano: 30.03.2012 18:25    Przez: ~mlody_23
niektóre wypowiedzi to jak cieknąca krew z nosa - osłabiające ! ;p
Dodano: 30.03.2012 18:26    Przez: ~world
1 z 2
12>>
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO