WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Turek: Wiwat maj!

Dodano: 30.04.2012 09:32
Źródło: terazTurek.pl
Festyny, przemarsze przez miasto, wręczenie odznaczeń oraz uroczysta sesja połączonych Rad Miasta, Powiatu i Gminy. Te i inne wydarzenia uświetnią turkowskie obchody świąt majowych.

Pierwszego maja obchodzić będziemy ósmą rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Z tej okazji Miejski Dom Kultury tradycyjnie organizuje festyn „Europa bez granic – Przystanek Turek”. W programie przewidziano przedstawienia dla dzieci, dmuchany park rozrywki, przejazdy bryczką, koncerty kapeli The Shout, grającej przeboje z repertuaru Beatlesów oraz greckiego zespołu Dimitris Zorbas. Posłuchamy też laureatów 8.Międzypowiatowego Festiwalu Piosenki Europejskiej, a gwiazdą wieczoru będzie Kasia Wilk. Początek o 15.30 na Rynku.

Przypadające 2 maja Święto Flagi Rzeczpospolitej Polskiej tradycyjnie połączono z miejskimi obchodami Dnia Strażaka. Rozpoczną się one na Rynku, gdzie w samo południe nastąpi uroczyste wciągnięcie flagi na maszt. Po nim głos zabierze Burmistrz Turku Zdzisław Czapla, a druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej wręczone zostaną odznaczenia. O 12.30, w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa zaplanowano mszę w intencji strażaków.

Mszą w tejże świątyni rozpoczną się też uroczystości 221. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Modlitwy w intencji Ojczyzny odbędą się o godz. 10. Godzinę później nastąpi przemarsz do parku im. Konstytucji 3 Maja, gdzie pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki i Orła Białego złożone zostaną kwiaty. W samo południe, w auli ZSO rozpocznie się uroczysta sesja połączonych Rad Miejskiej Turku, Powiatu Tureckiego i Gminy Turek. Ostatnim, ale jakże widowiskowym, elementem obchodów będą jubileuszowe XX Turkowskie Prezentacje Teatrów Ulicznych „Turkostrada”.


 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Turek,   weekend majowy,   długi weekend

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO