LM.plNasze sprawyNasze Sprawy. Od lipca zacznie obowiązywać opłata deszczowa

Nasze Sprawy. Od lipca zacznie obowiązywać opłata deszczowa

Dodano: , Żródło: LM.pl
Nasze Sprawy. Od lipca zacznie obowiązywać opłata deszczowa

Od 1 lipca wszyscy mieszkańcy Konina i przedsiębiorcy będą zobowiązani uiszczać opłatę deszczową. Czym ona jest i jak będzie naliczana? O tym rozmawialiśmy w ostatnim przed wakacjami programie „Nasze Sprawy“.

Uchwała dotycząca opłaty deszczowej została przyjęta przez Radę Miasta Konina w styczniu tego roku. Zacznie obowiązywać 1 lipca. Zarząd Dróg Miejskich już rozpoczął podpisywanie umów, w pierwszej kolejności z przedsiębiorcami.

- Wysłaliśmy około 300 deklaracji. Wróciło ich około 100, a na tej podstawie podpisaliśmy już 55 umów – mówi Andrzej Szczepański, zastępca dyrektora Zarządu Dróg Miejskich.

Od 1 lipca do 31 grudnia tego roku opłata deszczowa wynosić będzie 1,61 zł netto rocznie za 1 m3, a od 1 stycznia 2022 roku – 5,32 zł netto rocznie za 1 m3 wód opadowych i roztopowych. Liczyć będzie można na ulgi od 5 do 20% w przypadku funkcjonowania na danej nieruchomości powierzchni biologicznie czynnej oraz na 10% ulgi w zależności od zalesienia posesji. Miasto proponuje również dofinansowanie od 5 do 40% w zależności od urządzeń do retencjonowania wody. Wnioski będzie można składać po 1 lipca, ale najpóźniej do 15 października każdego roku.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole