WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Seniorzy dla miasta

Dodano: 18.01.2017 15:11
Źródło: LM.pl

Gdzie: Koniński Dom Kultury

Kiedy: 5 lutego, godz. 16.00

bilety: 5 zł

Jest już tradycją, że konińscy seniorzy skupieni w zespołach artystycznych przynajmniej jeden koncert w roku poświęcają swojemu miastu. „Seniorzy dla miasta” – tak zatytułowany będzie koncert, na który do Konińskiego Domu Kultury zapraszają 5 lutego zespoły Jutrzenka, Fantazja, Tulipan, duet Ona i On oraz Janina Bednarska.

Jutrzenka, Tulipan i duet wokalny Ona i On działają przy Klubie Mieszkańców Konińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Janina Bednarska to gawędziarka z Sompolna. Zespół wokalny seniorów Fantazja, reprezentujący Koniński Dom Kultury, będzie pełnił rolę gospodarza koncertu. Co zaprezentują widzom? Mówi Mirosław Grzanka, kierownik artystyczny Fantazji i współorganizator koncertu: - W tym roku zespół Jutrzenka oraz duet Ona i On wystąpią  z programem piosenek o różnorodnej tematyce. Zespół wokalny Tulipan zaprezentuje znane i lubiane przeboje z repertuaru zespołu Filipinki, którego szczyt popularności przypadał na lata 1963–1965. W wykonaniu Fantazji tym razem usłyszymy znane i lubiane przeboje na cygańską nutę. Między innymi usłyszymy takie utwory, jak: „Cyganeria”, „Moja Cyganko”, „Cygańska Jesień”, „Graj piękny Cyganie”. Na finał  tradycyjnie wszyscy wykonawcy biorący udział  w  koncercie wspólnie wykonają piosenkę  pochodzącą z albumu o tej samej nazwie „Tańczę z tobą moje życie”, z repertuaru Dona Vasyla, romskiego  piosenkarza, kompozytora, autora tekstów piosenek, poety i animatora ruchu kulturalnego polskich Cyganów, a także organizatora i pomysłodawcę Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Kultury Romów odbywającego się nieprzerwanie od 1997 roku.

Koncert „Seniorzy swojemu miastu” zaplanowano na 5 lutego w sali widowiskowej KDK o godz. 16.00. Bilet wstępu można nabyć w impresariacie KDK, cena 5 zł. Zapraszamy.

  • Seniorzy dla miasta

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2019 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO