WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Seniorzy dla miasta

Dodano: 18.01.2017 15:11
Źródło: LM.pl

Gdzie: Koniński Dom Kultury

Kiedy: 5 lutego, godz. 16.00

bilety: 5 zł

Jest już tradycją, że konińscy seniorzy skupieni w zespołach artystycznych przynajmniej jeden koncert w roku poświęcają swojemu miastu. „Seniorzy dla miasta” – tak zatytułowany będzie koncert, na który do Konińskiego Domu Kultury zapraszają 5 lutego zespoły Jutrzenka, Fantazja, Tulipan, duet Ona i On oraz Janina Bednarska.

Jutrzenka, Tulipan i duet wokalny Ona i On działają przy Klubie Mieszkańców Konińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Janina Bednarska to gawędziarka z Sompolna. Zespół wokalny seniorów Fantazja, reprezentujący Koniński Dom Kultury, będzie pełnił rolę gospodarza koncertu. Co zaprezentują widzom? Mówi Mirosław Grzanka, kierownik artystyczny Fantazji i współorganizator koncertu: - W tym roku zespół Jutrzenka oraz duet Ona i On wystąpią  z programem piosenek o różnorodnej tematyce. Zespół wokalny Tulipan zaprezentuje znane i lubiane przeboje z repertuaru zespołu Filipinki, którego szczyt popularności przypadał na lata 1963–1965. W wykonaniu Fantazji tym razem usłyszymy znane i lubiane przeboje na cygańską nutę. Między innymi usłyszymy takie utwory, jak: „Cyganeria”, „Moja Cyganko”, „Cygańska Jesień”, „Graj piękny Cyganie”. Na finał  tradycyjnie wszyscy wykonawcy biorący udział  w  koncercie wspólnie wykonają piosenkę  pochodzącą z albumu o tej samej nazwie „Tańczę z tobą moje życie”, z repertuaru Dona Vasyla, romskiego  piosenkarza, kompozytora, autora tekstów piosenek, poety i animatora ruchu kulturalnego polskich Cyganów, a także organizatora i pomysłodawcę Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Kultury Romów odbywającego się nieprzerwanie od 1997 roku.

Koncert „Seniorzy swojemu miastu” zaplanowano na 5 lutego w sali widowiskowej KDK o godz. 16.00. Bilet wstępu można nabyć w impresariacie KDK, cena 5 zł. Zapraszamy.

  • Seniorzy dla miasta

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2019 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO