WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

27. Jazz Festival JAZZONALIA

Po zeszłorocznym nie tylko artystycznym, ale także frekwencyjnym sukcesie JAZZONALIA w swej 27. odsłonie znów mają szansę stać się wyjątkowym muzycznym wydarzeniem.

Dodano: 6.03.2020 15:14
Źródło: DK Oskard

Gdzie: KDK, pl. Niepodległości 1

Kiedy: 24 i 25.10.godz.19:00

Zakupiony karnet zachowuje ważność w nowym miejscu

(Zakupiony karnet zachowuje ważność w nowym miejscu). Gwiazdą tej edycji będzie STACEY KENT – amerykańska wokalistka, której balsamicznym głosem i wyjątkowymi interpretacjami jazzowych ballad zachwycają się nie tylko jej fani, ale także krytycy na całym świecie. Jej koncerty, na które bilety sprzedają się w zawrotnym tempie, są pełnymi finezji spektaklami, w których artystka zespala nieskazitelne frazowanie z wrażliwością i estetycznym wyrafinowaniem. Sobotni występ Stacey Kent poprzedzi solo piano show w wykonaniu PAWŁA KACZMARCZYKA – jednego z najwybitniejszych polskich pianistów młodego pokolenia, kompozytora i aranżera, nazywanego w branżowych periodykach „objawieniem polskiego i europejskiego rynku jazzowego”, który jest jednym z nielicznych Polaków z kontraktem w prestiżowym niemieckim wydawnictwie ACT Music. O 22.00 przeniesiemy się do Jazz Klubu przy Okólnej, gdzie będzie można porozmawiać o jazzie z Marcinem Kydryńskim i posłuchać projektu „My Planet” MARTY WAJDZIK, saksofonistki i kompozytorki. Młoda artystka nagrała swój album ze swoim wymarzonym składem: Pawłem Tomaszewskim (fortepian), Pawłem Dobrowolskim (perkusja) i Robertem Kubiszynem (bas). W sobotni wieczór Kino Jazz zaprezentuje film „Ikar. Legenda Mietka Kosza” w reżyserii Macieja Pieprzycy. To inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia niewidomego geniusza fortepianu. Wieczór piątkowy zarezerwowaliśmy dla Big Bandu Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Koninie, który świętuje 20 lat istnienia. W jubileuszowym koncercie, który poprowadzi niezawodny Krzysztof Pydyński, pojawi się utalentowany wokalista WOJCIECH MYRCZEK oraz specjalni goście – ci, którzy stawiali w tej orkiestrze swoje pierwsze „muzyczne kroki”. Na finał drugiego dnia festiwalu zaplanowaliśmy występ formacji, której liderem jest żywa legenda polskiego jazzu – saksofonista JAN PTASZYN WRÓBLEWSKI. W skład jego Sekstetu oprócz Wojciecha Niedzieli (fortepian), Andrzeja Święsa (kontrabas) i Marcina Jahra (perkusja), wchodzą takie indywidualności, jak Henryk Miśkiewicz (saksofon altowy) i Robert Majewski (trąbka). JAZZONALIA 2020 / Karnet /2 dni -120zł KUP   od 17 października  karnet 150zł

  • 27. Jazz Festival JAZZONALIA

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:27 jazz festival,   ckis dk oskard,   jazzonalia

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO