WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Spotkajmy się w kinie - Środa z kinem niezależnym

Dodano: 11.02.2021 12:27

Gdzie: Kino Kameralne w CKiS przy Okólnej

Kiedy: 24 lutego, g. 18.00, wstęp wolny

Nowy rok, nowe propozycje dla widzów Środy z kinem niezależnym.

Zapraszamy na Okólną 47a do kameralnej sali kinowej, gdzie – w reżimie sanitarnym – kontynuujemy nasz filmowy cykl prezentujący niekomercyjne zjawiska w polskim i światowym kinie.

Short Waves Festival - The Best of 2020! to zupełnie świeży program – pokłosie międzynarodowego festiwalu filmów krótkometrażowych w Poznaniu, który zadebiutował w formie hybrydowej w sierpniu 2020 roku - widzowie mieli szansę obejrzeć filmy zarówno w przestrzeni miasta, jak i na specjalnie przygotowanej platformie filmowej. W tym roku organizatorzy zapraszają od 14 do 20 czerwca na 13. edycję Short Waves Festiwal pod hasłem „Mirror Mirror”.

Dla wszystkich, którzy lepiej chcą poznać Short Waves Festival lub tych, którzy nie zdążyli doświadczyć Festiwalu w całości, proponujemy specjalnie przygotowany zestaw produkcji krótkometrażowych, które znalazły się w zeszłorocznym Konkursie Międzynarodowym.

Jako że początek roku to czas podsumowań, refleksji i nadziei na nadejście nowego, to podobny nastrój obecny jest w również naszym zestawie filmowym, w którym bohaterowie zmagają się z akceptacją zmian, konfrontują się z nieznanymi im sytuacjami, a także próbują odnaleźć się w życiowym chaosie.

Fabuły i animacje z bardzo odległych od siebie zakątków świata to również ciekawa podróż wizualna: instagramowa kolorystyka w opowieści z Kijowa w „Goodbye Golovin” czy punkowa estetyka animacji Myktya Lyskova w „Deep Love”.

Zapraszamy 24 lutego do Kina Kameralnego w CKiS przy Okólnej 47 a. Ruszamy o godzinie 18.00.

Program:

1.    To Each of your Sarah, reż. Deokgeun Kim, Korea 2019, fabuła, 25’

Zniechęcona swoim życiem w Seulu 51-letnia Jung-ja wraca do swojego rodzinnego miasta. Zaczyna pracę w rzeźni z nowym imieniem Sarah, by ukryć swoje koleje losu przed innymi. Niespodziewanie jednak poznaje kogoś, kto znał Jung-ję…

2.    Deep Love, reż. Mykyta Liskov, Ukraina 2019, animacja, 14’

Głęboka miłość nareszcie zdarzyła się na Ukrainie.

3.    Eyes on the Road, reż. Stefanie Kolk, Holandia 2019, fabuła, 17’

W drodze powrotnej do domu w brudnym samochodzie trzy młode kobiety rozmawiają o znajomych. Jedno zdanie nasuwa kolejne i kończą na nieznanym terytorium.

4.    The Last Image of Father, reż. Stefan Djordjevic, Serbia 2019, fabuła, 20’

Dušan i Laza podróżują wspólnie przez wschodnią Serbię do Belgradu. Nieuleczalnie chory Dušan musi znaleźć sposób, by znaleźć dom dla swojego syna Lazy, dla którego ojciec jest wszystkim, co ma.

5.    Goodbye Golovin, reż. Mathieu Grimard, Kanada 2019, fabuła, 14’

Dla Iana Golovina śmierć jego ojca to okazja, by zacząć nowe życie poza ojczyzną. Podczas przygotowywania się do wyjazdu jest zmuszony, by zmierzyć się ze swoją decyzją.

Wstęp wolny.

Zgodnie z zasadami sanitarnymi możemy w Kameralnym Kinie gościć 24 osoby.

Pamiętajcie: noście maseczki, dezynfekujcie ręce, utrzymujcie konieczny dystans.
Czekamy na Was! Przyjdźcie do kina :)

  • Spotkajmy się w kinie - Środa z kinem niezależnym
  • Spotkajmy się w kinie - Środa z kinem niezależnym
  • Spotkajmy się w kinie - Środa z kinem niezależnym
  • Spotkajmy się w kinie - Środa z kinem niezależnym

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:kino,   film,   seans

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO