LM.plWiadomościWszystkie śmieci są nasze. Szykuje się wielkie sprzątanie!

Wszystkie śmieci są nasze. Szykuje się wielkie sprzątanie!

Dodano:
Wszystkie śmieci są nasze. Szykuje się wielkie sprzątanie!
ekologia

Młodzi Ambasadorzy Klimatu w najbliższą sobotę organizują akcję sprzątania świata. Warto do nich dołączyć!

Akcja rozpocznie się 17 września o godz. 9:00 na ul. Miłej na Ścieżce Nadwarciańskiej w Koninie. W tym roku odbędzie się ona pod hasłem „Wszystkie śmieci są nasze”.

- Dbałość o środowisko w obecnych czasach to bardzo ważny aspekt naszego życia, którego należy uczyć od najmłodszych lat – mówi Emilia Wasielewska, konińska radna. - Mam wrażenie, że jak mantrę trzeba powtarzać „ wszystkie śmieci nasze są”. Nasze - ludzkie. To my je wytworzyliśmy, to my ludzie często je porzucamy w różnych (także niedozwolonych) miejscach i my teraz będziemy je sprzątać – dodaje.

- Akcja sprzątania świata jest dla mnie ważna, uczestniczę w niej od kilku lat. Zapraszam do włączenia się w sprzątanie wszystkich, bez względu na wiek, bo każdy może coś dobrego zrobić dla planety oraz przede wszystkim dla naszego miasta - mówi Weronika Kania, młoda ambasadorka klimatu. - Wierzę, że z pomocą i zaangażowaniem mieszkańców Konina uda nam się posprzątać nie tylko Ścieżkę Nadwarciańską, ale i inne miejsca też - dodaje.

MZGOK zapewnia wszystkim uczestnikom akcji rękawiczki i worki, kontenery podstawi natomiast PGKiM. Na zakończenie czekać będzie poczęstunek, a także rozdane zostaną wrzosy.

Wszystkie śmieci są nasze. Szykuje się wielkie sprzątanie!
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole