LM.plSportDwie imprezy, cztery medale. Sobieraj i Rogalski na pudłach

Dwie imprezy, cztery medale. Sobieraj i Rogalski na pudłach

BJJ

Dwa medale z Akademickich Mistrzostw Polski i dwa medale z Invictus Cup przywieźli w weekend reprezentanci Copacabany Konin. Na podiach stawali Sebastian Sobieraj i Adam Rogalski.

Sobieraj w sobotę rywalizował w Akademickich Mistrzostwach Polski w BJJ, reprezentując nie tylko Copacabanę Konin, ale i Akademię Nauk Stosowanych w Koninie. W kat. gi adult fioletowe pasy do 76 kg koninianin przegrał pierwszą walkę na punkty z Szymonem Jęśko-Białek (UAM Poznań), ale w pojedynku o trzecie miejsce pokonał Jakuba Wojtarowicza (Academia Gorila).

W kat. no gi adult fioletowe pasy do 73,5 kg Sobieraj wygrał z Szymonem Jęśko-Białek (UAM Poznań) przed czasem, ale w finale uległ Adamowi Bęczkowskiemu (Copacabana) na punkty, zdobywając srebrny medal.

Dwa krążki z Invictus Cup przywiózł natomiast Adam Rogalski. W kat. gi adult niebieskie pasy do 88,3 kg przegrał przez poddanie z Kacprem Siepą (Invictus), zdobywając srebro. W kat. gi master niebieskie pasy do 82,3 kg zawodnik Copacabany był jedynym startującym i z automatu otrzymał złoto.