LM.plSportZacięty meczy w Poznaniu, Wilki znów triumfują

Zacięty meczy w Poznaniu, Wilki znów triumfują

Trzy sety, ale dwa toczone na przewagi, wystarczyły Wilkom Wilczyn do drugiego zwycięstwa w bieżącym sezonie. Tym razem zespół Zbigniewa Nowaka mierzył się w Poznaniu z AZS UAM.

W zeszłym sezonie poznaniacy zajęli trzecie miejsce w grupie pierwszej II ligi. Po roku przerwy Wilki znów trafiły do jednej grupy z AZS UAM. Pierwsze starcie obu drużyn na swoją korzyść zapisali wilczynianie.
Choć mecz trwał tylko trzy sety, w każdej części spotkania walka trwała o każdy punkt. W pierwszym secie przez większość czasu prowadzili gospodarze, ale nie byli w stanie zbudować sobie przewagi wyższej, niż dwa punkty. W końcówce Wilki odrobiły straty i wygrały seta przy stanie 26:24.

O wiele łatwiej zespołowi z Wilczyna poszedł drugi set. Drużyna Zbigniewa Nowaka bardzo szybko objęła prowadzenie i nie oddał go już do końca partii. Wilki wygrały 25:20, choć wcześniej prowadziły już 21:13.

Trzeci set bardzo przypominał pierwszy. Znów to AZS UAM prowadził przez pierwszą część seta, ale przewaga poznaniaków była niska. Wilki wyszły na prowadzenie w końcówce, AZS UAM wyrównał jednak przy piłce meczowej na 24:24. Remis utrzymał się do stanu 26:26. Wtedy dwie piłki wygrali goście, zwyciężając w trzecim secie 28:26, a w całym meczu 3:0.

Po drugiej wygranej Wilki są liderem tabeli II ligi grupy trzeciej z dwoma zwycięstwami na koncie. Sześć oczek ma również Espadon Szczecin, punktów nie stracił również UKS OPP Powiat Kołobrzeski Kołobrzeg, ale ma jeden mecz rozegrany mniej. W trzeciej kolejce zespół Zbigniewa Nowaka pauzuje, a kolejne spotkanie Wilki rozegrają 17 października, podejmując KS Chełmża.