WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Nie mieli pieniędzy na przygotowania, ale i tak zdobyli medale

Dodano: 18.10.2016 20:08
Źródło: LM.pl

Konińscy kolarze znów pokazują, że nawet bez odpowiedniego sprzętu i treningów są w stanie rywalizować z najlepszymi w kraju. Z Torowych Mistrzostw Polski przywieźli trzy medale.

Na rozgrywane na pruszkowskim welodromie zawody koninianie pojechali praktycznie bez przygotowań. - Zabrakło nam środków finansowych na treningi specjalistyczne - tłumaczą władze Konińskiego Ludowego Towarzystwa Cyklistów. - Nasi zawodnicy pokazali wielki talent i bez odpowiednich przygotowań zdobyli medale mistrzostw Polski.

Do Konina przyjechały trzy krążki. Pierwszy z nich wywalczył Marcin Czyszczewski, dla którego był to pierwszy sukces po powrocie po przerwie spowodowanej kontuzją. Koninianin w kategorii młodzieżowej zdobył srebrny medal na dystansie 1000 m. 

Dwa kolejne krążki to zasługa Mateusza Kostańskiego. Koninianin rywalizował w kategorii junior i zdobył brązowy medal na dystansie 3000 m oraz drugi brązowy medal w wyścigu eliminacyjnym (co dwie rundy ostatni kolarz odpada).   • Nie mieli pieniędzy na przygotowania, ale i tak zdobyli medale

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

W tej WSI konińskiej już nic nie może być normalnie,chociaż w miarę normalnie.Czarna dziura i tyle.
Dodano: 19.10.2016 12:34    Przez: ~ityle
Co to są treningi specjalistyczne? Na co konkretnie zabrakło pieniędzy?
Dodano: 19.10.2016 12:58    Przez: ~asas
W koninie nie ma chyba toru krytego a zawody odbywaly sie na torze w pruszkowie drewnianym - noclegi zywienie wynajecie toru
Dodano: 19.10.2016 15:03    Przez: ~Kibic
Tu brakuje prawie na wszystko, nie ma kasy na nowy sprzęt a stary ledwo się trzyma, brakuje pomysłu władz klubu na pozyskanie sponsora-sponsorów, nasi zdolni jak jadą na zawody na których zdobywają medale lub są w czołówce, wyglądają przy innych jakby byli z innej epoki.
Dodano: 20.10.2016 09:19    Przez: ~Rodzic
No ale przecież klub dostaje dotacje to na co te pieniądze idą?
Dodano: 20.10.2016 11:58    Przez: ~sympatyk
Dotacja z miasta jest, Z tego co pamiętam to na ten rok mieli chyba 130 000 zł, część z tych pieniędzy poszła na jakieś zobowiązania za tamten rok, dzieciaki trenują po 2-3 razy w tygodniu, a w weekendy startują w zawodach, to wszystko kosztuje dojazd paliwo, sprzęt który jest stary i szybko się zużywa. W tym roku udało się wymienić jeden starego busa forda który zagrażał bezpieczeństwu dzieciaków, wiem co mówię raz nim jechałem, na inny też używany ale przynajmniej w dobrym stanie technicznym. Nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę na artykuł w Onecie, że nasz kolarz wygrał zawody chyba rangi mistrzostw polski nie pamiętam na rowerze pożyczonym z innego klubu bo jego się popsuł i nie było kasy na naprawę, wstyd na całą Polskę, stroje mają stare często połatane aby jakoś wyglądać. Jedyne z czego się można cieszyć to mimo takich przeciwności mają bardzo dobre wyniki. Pomyśleć co by mogli osiągnąć mając sprzęt jak ich konkurenci.
Dodano: 20.10.2016 12:57    Przez: ~Rodzic
a może klub powinien poszukać sponsorów na zewnątrz tak jak to robią inni?
Dodano: 21.10.2016 09:23    Przez: ~sympatyk
z kwoty 130 000 zł można kupić co roku nowy rower
Dodano: 21.10.2016 13:25    Przez: ~kolarz
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO