WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Blokers Łódź mistrzem, kleczewianie odpadli w ćwierćfinałach

Dodano: 15.01.2017 18:46
Źródło: LM.pl

Drugi dzień zmagań 10. Mistrzostw Polski w Siatkonodze wyłonił najlepszą drużynę w kraju. Wygrał faworyt - Blokers Łódź.

Finałowe starcia w kleczewskiej hali rozpoczęły się od ćwierćfinałów. Na tym etapie poległy dwie kleczewskie drużyny Green Energia Polska, które przegrały z Siatkonogą Szczecin 0:2 (9:11, 3:11) i Soccer Team Bełchatów 0:2 (9:11, 6:11). - Pozostał pewien niedosyt. Można było zrobić trochę więcej - oceniał wynik sportowy kleczewian Krzysztof Kwiatkowski, promotor siatkonogi w Kleczewie. - Mimo wszystko jednak wczoraj doszło do historycznego momentu - dwie nasze drużyny dostały się do ćwierćfinałów. Przegraliśmy je pod względem nie sportowym, ale doświadczenia. Jestem przekonany, że za rok będziemy mówić głośno, że będziemy walczyć o medale Pucharu Polski i mistrzostw Polski.

W pozostałych ćwierćfinałach DD Team Aleksandrów Łódzki wygrał z Blokers Łódź II 2:0 (11:4, 11:6), a Blokers Łódź 1 z Top Spin Wójcin 2:0 (11:6, 11:8).

Ostatecznie w finale zagrały zespoły Blokers Łódź I (obrońcy tytułu sprzed roku) i DD Team Aleksandrów Łódzki. Lepsi okazali się Marcin Skrydalewicz, Michał Kłosiński i Łukasz Fryczak, którzy obronili dla swojej drużyny tytuł sprzed roku. W finale Blokers Łódź I zwyciężyli 2:0 (11:4, 12:10). Trzecie miejsce zajął zespół Siatkonoga Szczecin, wygrywając 2:0 (12:10, 11:6) z Soccer Team Bełchatów.

- Poziom siatkonogi w Polsce w końcu idzie do góry. My zaczynaliśmy ten sport, promowaliśmy go. Teraz pokazało się wielu młodych ludzi, którzy mają predyspozycje do tego sportu i chcą go uprawiać. Oby tak dalej - oceniał poziom sportowy mistrzostw Marcin Skrydalewicz z Blokers Łódź I. Tegoroczny mistrz podsumował również poziom organizacyjny zawodów - Kleczew wypada bardzo pozytywnie jeśli chodzi o organizację, nawet w porównaniu do międzynarodowych imprez. Czesi i Słowacy są najlepsi na świecie pod względem sportowym, ale pod względem organizacyjnym brakuje im do Kleczewa. 

- Kleczewska hala przez te dwa dni przyciągnęła naprawdę dużą liczbę kibiców. Dziękujemy tym wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że ta impreza wyglądała tak, jak mieliśmy okazję to przez ten weekend obserwować. Mieliśmy już mistrzostwa Wielkopolski, Puchar Polski, dwa razy finały mistrzostw Polski. Weszliśmy już na taki poziom organizacyjny, że możemy starać się o organizację turnieju międzynarodowego - podsumował zawody Krzysztof Kwiatkowski.

Klasyfikacja finałowa 10. Mistrzostw Polski w Siatkonodze:
1. Blokers Łódź I: Marcin Skrydalewicz, Michał Kłosiński, Łukasz Fryczak.
2. DD Team Aleksandrów Łódzki: Dominik Pecyna, Damian Bierżyński.
3. Siatkonoga Szczecin: Arkadiusz Kondraciuk, Bartosz Ława.
4. Soccer Team Bełchatów: Jacek Berensztajn, Marcel Bartosiak.
5. Green Energia Polska Kleczew I: Rafał Czapski, Bartosz Targas.
5. Green Energia Polska Kleczew II: Paweł Wojdyński, Dawid Strugarek.
5. Blokers Łódź II: Marcin Łagiewski, Michał Sajewicz, Mateusz Spochaczyk.
5. Top Spin Wójcin: Mateusz Śliwka, Marcin Gębicki.
9. Niebiescy Krzepice: Paweł Buła, Mateusz Gazda.
9. Street Football Kleczew: Michał Bett, Miłosz Świątnicki.
9. Futnet Kleczew: Michał Horbiński, Bartosz Szacowny.
9. Błażejówka.pl: Marcin Błażowski, Arkadiusz Stępień.

   • Blokers Łódź mistrzem, kleczewianie odpadli w ćwierćfinałach

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

POPULARNE KOMENTARZE

Naprawdę szacunek Gut. Świetny turniej,świetna organizacja a dzisiejsze niedzielne mecze kosmos.Poziom wy****ny.
Dodano: 15.01.2017 23:58    Przez: ~Widz

KOMENTARZE

Naprawdę szacunek Gut. Świetny turniej,świetna organizacja a dzisiejsze niedzielne mecze kosmos.Poziom wy****ny.
Dodano: 15.01.2017 23:58    Przez: ~Widz
Szkoda chłopaków z Kleczewa. Naprawdę widać,że chcą i naprawdę umieją w to grać.. Może kiedyś Mistrzem Polski bedzie Kleczew.. Po raz pierwszy widziałem na żywo ten sport i mam nadzieję ,że będę miał okazję zobaczyć jeszcze raz.
Dodano: 16.01.2017 00:07    Przez: ~Mieszkaniec
Kapitalna impreza super widowiskowy sport
Dodano: 16.01.2017 06:56    Przez: ~Blokers
Byłem widziałem po raz pierwszy. Sport na prawdę świetny. Poziom gry, kosmos dokładnie. Nie miałem pojęcia, że można tak w to grać. Organizacja perfekcja. W Koninie i okolicy tak organizacyjnie imprezy zorganiozwanej sportowej mogę śmiało napisać nie było. Szacunek.
Dodano: 16.01.2017 13:43    Przez: ~Pablo
Copyright © 1999 - 2019 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO