LM.plSportStart Konin urwał punkt Żagwi, ale i tak spadł w tabeli

Start Konin urwał punkt Żagwi, ale i tak spadł w tabeli

Ciężki mecz z jedną z najlepszych drużyn II ligi mają za sobą zawodnicy Startu Konin. W Dzierżoniowie koninianie zremisowali z tamtejszą Żagwią 26:26.

Zespół Marka Salzmana musiał sobie radzić w Dzierżoniowie bez czterech zawodników - Jakuba Kujawińskiego, Łukasza Cieślaka, Macieja Rolnika i Tomasza Trojanowskiego. Rywalem konińskiego zespołu była trzecia drużyna ligi. Pomimo tego do dwunastej minuty koninianie prowadzili z gospodarzami wyrównaną grę.

Później Żagiew odskoczyła na trzy bramki 11:8. W końcówce Start straty nieco zniwelował. Zespół z Dzierżoniowa co prawda cały czas prowadził, ale zaledwie jedną bramką - 15:14. Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza połowa spotkania.

W drugiej Start szybko wyrównał po trafieniach Adriana Franaszka. Gra bramka za bramkę trwała aż do 58. minuty spotkania. Wtedy to między słupkami konińskiej bramki dwukrotnie rzuty gospodarzy zatrzymał Michał Nejman. Start odpowiedział trafieniami Olgiera Piaskowskiego i Adriana Grzelki i było 24:26.

Żagiew zdobyła po chwili 25 bramkę i na minutę przed końcem koninianie prowadzili i mieli piłkę. Po rozegraniu akcji koninianie oddali rzut prosto w bramkarza. Gospodarze mieli jeszcze dwadzieścia sekund na rozegranie akcji. Trener Żagwi postanowił zdjąć bramkarza i grać w przewadze w polu. Gospodarze zdobyli 26 trafienie, choć były wątpliwości, czy zawodnik Żagwi nie przekroczył linii szóstego metra. - Piłka ląduje na skrzydle, a tam skrzydłowy gospodarzy popełnia błąd i mocno przekracza linię sześciu metrów - trafiając przy okazji bramkę. Sędzia nie reaguje... pomimo tego, że przejście widzieli chyba wszyscy w hali - pisał po zakończeniu spotkania na oficjalnym profilu FB Startu Konin trener Marek Salzman.

Mecz ostatecznie zakończył się remisem 26:26. Start Konin wywiózł z Dzierżoniowa punkt, ale nie zdołał utrzymać piątego miejsca w tabeli. Swoje spotkanie wygrała Sparta Oborniki, doganiając w dorobku punktowym koniński zespół. Do końca sezonu II ligi pozostały dwie kolejki. 22 kwietnia koninianie rozegrają ostatni mecz na własnym terenie. Ich rywalem będzie Bór Oborniki Śląskie. Tydzień później natomiast Start zagra na wyjeździe z Zagłębiem II Lubin.

Żagiew Dzierżoniów - Start Konin 26:26 (15:14)

Start Konin: Michał Nejman - Bartosz Glinkowski (9), Olgierd Piaskowski (4), Adrian Grzelka (4), Marcel Urbański (3), Adrian Franaszek (3), Filip Klapsa (1), Adam Śnihur (1), Marek Salzman (1), Dominik Urbański, Kamil Nadlewski, Hubert Sobczak.