LM.plSport0:17. Piąty mecz z rzędu Wichru Dobra bez zdobytej bramki

0:17. Piąty mecz z rzędu Wichru Dobra bez zdobytej bramki

Straconych bramek – siedemnaście. Zdobytych – zero. Tak wygląda bilans Wichru Dobra w pięciu ostatnich spotkaniach ligowych.

Strzeleckie umiejętności piłkarzy z Dobrej zacięły na wygranym 4:1 meczu z Rawią Rawicz. Od ponad miesiąca, w pięciu kolejnych meczach dobrzanie nie tylko nie zdobyli punktu, ale nie strzelili nawet jednego gola, tracąc jednocześnie ich aż siedemnaście. Pięć bramek Wicher stracił tylko podczas ostatniego meczu w Kościanie.

Pierwsza połowa sobotniego starcia nie zwiastowała jednak tak wysokiej porażki dobrzan. Pierwszy gol padł w 25. minucie, a do siatki Wichru trafił Krystian Łukaszyk. Ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie Obry w 42. minucie. Do przerwy gospodarze wygrywali 2:0.

Po zmianie stron Obra dołożyła jeszcze trzy trafienia. W 64. minucie Łukaszyk skompletował hat-tricka. Ręką w polu karnym zagrał jeden z zawodników Wichru, do jedenastki podszedł właśnie Łukaszyk i było 3:0. Siedem minut później czwartą bramkę dla Obry strzelił Maciej Przewłocki, a wynik starcia ustalił Tomasz Marcinkowski.

Zespół Zbigniewa Kaczmarka bez zmian plasuje się na ostatnim miejscu w tabeli IV ligi. Jego strata do Kani Gostyń urosła jednak do dwóch oczek. Kolejny mecz już w najbliższy weekend. Wicher podejmować będzie Polonię 1912 Leszno.

Obra Kościan – Wicher Dobra 5:0 (25’, 42’, 64’ Krystian Łukaszyk, 71’ Maciej Przewłocki, 90’ Tomasz Marcinkowski)

Obra Kościan: Szymon Kubicki – Krzysztof Chwaliszewski (73’ Mariusz Józefiak), Przemysław Królak, Dawid Jarka, Krystian Lewandowski, Piotr Sznabel (80’ Mateusz Witomski), Łukasz Biały, Piotr Sarbinowski (60’ Tomasz Marcinkowski), Szymon Słoma, Maciej Przewłocki, Krystian Łukaszyk (68’ Dawid Ratajczak).

Wicher Dobra: Damian Wodnicki – Mateusz Morusiński, Jarosław Śmieja, Sebastian Gromada, Dominik Józefiak (75’ Patryk Gruca), Tomasz Janicki (60’ Krzysztof Kornacki), Michał Ignaczak, Szymon Ignaczak, Daniel Błaszczyk (73’ Konrad Grabowski), Tomasz Wypiór, Beniamin Trzepacz.