LM.plSportPuchar Polski. Od III ligi do A-klasy powalczą o półfinały

Puchar Polski. Od III ligi do A-klasy powalczą o półfinały

Dodano: , Żródło: LM.pl
Puchar Polski. Od III ligi do A-klasy powalczą o półfinały

Osiem drużyn zostało w grze o triumf w okręgowym Pucharze Polski. Już w środę w okręgu konińskim rozegrane zostaną ćwierćfinały tych zmagań.

W czterech spotkaniach rozgrywanych w Ostrowitem, Słupcy, Kazimierzu Biskupim i Miłosławie wystąpią zarówno zespoły z III ligi, jak i IV ligi, konińskiej klasy okręgowej, a nawet przedstawiciel A-klasy. To ostatnia faza, która ma miejsce w 2017 roku. Półfinały odbędą się już wiosną 2018 roku.

W pierwszym spotkaniu Czarni Ostrowite podejmą Górnika Konin. Beniaminek konińskiej klasy okręgowej jest zespołem znacznie niżej sklasyfikowanym od biało-niebieskich, ale nie należy skazywać go na pożarcie. Słabością koninian są na pewno niskie morale po serii porażek w lidze. Choć jak zapowiada trener Sławomir Suchomski, w środę da szansę zawodnikom, którzy grali mniej, a ci zapewne będą chcieli się pokazać przed nowym szkoleniowcem.

W poprzedniej rundzie Górnik rozgromił 9:0 LKS Ślesin. Koninianie są ponadto obroncą tytułu sprzed roku. Czarni w 1/8 finału pokonali natomiast Tulisię Tuliszków 2:1.

Ciekawie zapowiada się spotkanie w Słupcy, gdzie IV-ligowy SKP podejmie również IV-ligową Victorię Września. Faworytem są goście, zespół z aspiracjami na awans do III ligi. Obie drużyny już się ze sobą zmierzyły w tym sezonie. W lidze triumfowała Victoria, rozbijając zespół Wojciecha Henke 6:1.

Dokładnie takim samym rezultatem zakończył się mecz SKP Słupca w 1/8 finału, w którym słupczanie pokonali Wartę Dobrów. Wrześnianie zwyciężyli natomiast 3:0 z Polaninem Strzałkowo. Victoria na triumf w Pucharze Polski czeka od 2015 roku. Wtedy na własnym terenie wrześnianie pokonali Sokoła Kleczew 5:4 w rzutach karnych.

Trzeci mecz tegorocznych ćwierćfinałów to starcie dwóch zespołów z klasy okręgowej. Polonus Kazimierz Biskupi podejmować będzie Zjednoczonych Rychwał. Będzie to mecz pierwszej z dziesiątą drużyną ligi. Faworytem jest Polonus, ale nie można zapominać, że w ostatnim czasie drużyna z Kazimierza Biskupiego straciła trenera - Marcin Woźniak przeniósł się bowiem do Jaroty Jarocin.

Zjednoczeni ostatni raz w półfinale grali w 2008 roku, gdy w ćwierćfinale pokonali Aluminium Konin 2:1. Polonus do półfinały nie dotarł w ostatnich latach, a w ćwierćfinale po raz ostatni wystąpił w w 2009 i przegral tam 1:2 z Sokołem Kleczew. W poprzedniej rundzie zespół z Rychwała pokonał Olimpię Koło 2:1, a drużyna z Kazimierza Biskupiego wygrała w rzutach karnych 5:4 z Turem 1921 Turek.

W ostatnim meczu zmierzy się jedyny reprezentant A-klasy - Orlik Miłosław, z przedstawicielem III ligi - Sokołem Kleczew. Zdecydowanym faworytem są kleczewianie. Zespół z Miłosławia w ostatnich latach nie zawsze nawet startował w pucharowych rozgrywkach.

Największy sukces w Pucharze Polski Orlik odniósł w sezonach 2003/2004 i 2004/2005, gdy udawało mu się dostać do ćwierćfinału. Sokół natomiast ostatni raz w Pucharze Polski triumfował w 2014 roku, gdy pokonał w finale Górnika Konin 1:0. W poprzedniej rundzie Orlik wyeliminowal Basztę Przedecz, wygrywając 7:0, a kleczewianie wygrali 4:1 z GKS Osiek Wielki.

Trzy spotkania ćwierćfinałowe okręgowego Pucharu Polski rozegrane zostaną o godz. 16.30. Jedynie mecz Czarnych Ostrowite z Górnikiem Konin rozpocznie się o godz. 16.15.

Pary ćwierćfinałowe:
Czarni Ostrowite - Górnik Konin
SKP Słupca - Victoria Września
Polonus Kazimierz Biskupi - Zjednoczeni Rychwał
Orlik Miłosław - Sokół Kleczew.

Pary półfinałowe:
Czarni Ostrowite/Górnik Konin - SKP Słupca/Victoria Września
Polonus Kazimierz Biskupi/Zjednoczeni Rychwał - Orlik Miłosław/Sokół Kleczew. 

Puchar Polski. Od III ligi do A-klasy powalczą o półfinały
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole