LM.plSportPuchar Polski. Trzynaście bramek Sokoła, Górnik gra dalej

Puchar Polski. Trzynaście bramek Sokoła, Górnik gra dalej

Niespodzianka w Słupcy, pogrom w Miłosławiu, zgodnie z planem w Ostrowitem - tak w skrócie wyglądały trzy rozegrane spotkania ćwierćfinałów okręgowego Pucharu Polski.

Biało-niebiescy w Ostrowitem mierzyli się z zespołem z klasy okręgowej. Górnik Konin wygrał zgodnie z planem, strzelając trzy bramki. Zgodnie z zapowiedzą Sławomira Suchomskiego, w pucharowym meczu dostali szansę rezerwowi. Już w dwunastej minucie świetną szansę miał Dawid Przybyszewski, ale w sytuacji sam na sam trafił w słupek bramki rywali.

Pierwszy gol padł w piętnastej minucie - po dograniu z boku i wybiciu obrońcy piłka spadła pod nogi Krystiana Sobieraja, a ten dał prowadzenie Górnikowi. Czternaście minut później było 0:2, a z dystansu trafił Piotr Radoszewski. Wynik starcia w 55. minucie ustalił Jakub Matusiak.

Koninianie w półfinale zagrają z SKP Słupca. Drużyna Wojciecha Henke niespodziewanie pokonała Victorię Września 2:0. W pierwszej połowie kibice bramek nie oglądali, a na boisku przeważali goście. Po zmianie stron to słupczanie byli lepsi, strzelając dwa gole. Wynik otworzył Marcin Balalja, chwilę później drugiego gola strzelił Piotr Witowski.

Do prawdziwego pogromu doszło w Miłosławiu, gdzie Sokół Kleczew pokonał tamtejszego Orlika. W meczu padło aż trzynaście bramek i wszystkie autorstwa piłkarzy Tomasza Bekasa. Hat-tricka zanotowali Jan Paczyński i Jakub Groszkowski, a po dwa gole - Jakub Antosik i Filip Brzostowski. Po jednej bramce dołożyli Michał Wolinowski, Joshua Balogun i Jakub Dębowski.

Dla wieloletniego kapitana Sokoła Kleczew to powrót po groźnej kontuzji odniesionej w kwietniu podczas starcia z Elaną Toruń. Mecz w Miłosławiu był dla Jakuba Dębowskiego pierwszym rozegranym spotkaniem od czasu tamtejszego urazu.

Kleczewianie w półfinale zmierzą się ze zwycięzcą starcia Polonus Kazimierz Biskupi - Zjednoczeni Rychwał. Mecze półfinałowe rozegrane zostaną wiosną 2018 roku.

Czarni Ostrowite - Górnik Konin 0:3 (15&39; Krystian Sobieraj, 29&39; Piotr Radoszewski, 55&39; Jakub Matusiak)

Górnik Konin: Mateusz Koliński (45&39; Dawid Kołodziejczak) - Maciej Rojewski, Andrzej Górski, Mateusz Augustyniak, Igor Witczak, Piotr Radoszewski (45&39; Jakub Matusiak), Mateusz Majer, Krystian Sobieraj (45&39; Aleks Sieradzki), Dawid Przybyszewski (45&39; Kacper Zieliński), Mikołaj Karbowy, Paweł Błaszczak.

SKP Słupca - Victoria Września 2:0 (65&39; Marcin Balalja, 68&39; Piotr Witowski)

SKP Słupca: Szymon Szymański - Jakub Woźniak, Daniel Bednarowicz, Michał Dreczkowski, Jacek Mikołajczyk, Piotr Głowala, Michał Lorencki, Marcel Koziorowski (89&39; Konrad Kobylarek), Piotr Witowski (75&39; Dariusz Gromanowski), Jakub Kwaśny, Marcin Balalja (77&39; Sebastian Raczkowski).

Orlik Miłosław - Sokół Kleczew 0:13 (15&39; Michał Wolinowski, 39&39; Jakub Dębowski, 48&39;, 73&39;, 85&39; Jan Paczyński, 51&39;, 80&39;, 83&39; Jakub Groszkowski, 58&39;, 76&39; Jakub Antosik, 65&39;, 70&39; Filip Brzostowski, 68&39; Joshua Balogun)

Sokół Kleczew: Adrian Szady - Michał Kozajda (6&39; Jakub Antosik), Mateusz Majewski, Robert Jędras, Arkadiusz Widelski (46&39; Jakub Groszkowski), Tomasz Koziorowski (60&39; Sebastian Śmiałek), Wojciech Antczak, Tomasz Kowalczuk (60&39; Filip Brzostowski), Michał Wolinowski, Jakub Dębowski (46&39; Joshua Balogun), Jan Paczyński.

źródło: gornikkonin.pl, sokol.kleczew.pl, własne