LM.plSportKlasa okręgowa: Dwa zaległe mecze rundy jesiennej rozegrane

Klasa okręgowa: Dwa zaległe mecze rundy jesiennej rozegrane

Dodano: , Żródło: LM.pl
Klasa okręgowa: Dwa zaległe mecze rundy jesiennej rozegrane

Zjednoczeni Rychwał - Warta Eremita Dobrów i Kasztelania Brudzew - Czarni Ostrowite to zaległe spotkania konińskiej klasy okręgowej, które rozegrane zostały w miniony weekend.

Oba mecze trzynastej kolejki konińskiej klasy okręgowej pierwotnie zaplanowane były do rozegrania w weekend 28-29 października. Z powodu złych warunków atmosferycznych musiały zostać przeniesione na inny termin i ostatecznie odbyły się w miniony weekend.

W meczu Kasztelanii Brudzew z Czarnymi Ostrowite niespodzianki nie było. Wyżej notowani gospodarze pokonali beniaminka konińskiej klasy okręgowej 2:0. Dwie bramki zanotował Damian Kotkowski. Dzięki wygranej brudzewianie awansowali na czwarte miejsce w tabeli, wyprzedzając Wilki Wilczyn o dwa oczka.

W drugim spotkaniu na boisku działo się naprawdę wiele, choć padła tylko jedna bramka. W pierwszej połowie rzutu karnego nie wykorzystali Zjednoczeni Rychwał. Gospodarze byli blisko zdobycia bramki również w drugiej połowie, ale piłka trafiła w słupek. Pięć minut przed końcem meczu rzut karny otrzymali goście, a na bramkę zamienił go Marcin Bryl. Warta Eremita Dobrów spotkanie kończyła jednak w dziesiątkę w 90. minucie bowiem drugi żółty kartonik obejrzał... strzelec jedynego gola, Marcin Bryl.

Warta Eremita Dobrów dowiozła jednak wynik do końca. Zespół z powiatu kolskiego awansował na dziewiąte miejsce w lidze z dorobkiem 22 punktów, wyprzedzając Czarnych Ostrowite.

Do rozegrania z rundy jesiennej pozostały jeszcze trzy mecze. 3 grudnia odbędą się spotkania Orzeł Grzegorzew - GKS Sompolno i Warta Eremita Dobrów - Olimpia Koło. Na wiosnę zaplanowane jest spotkanie Strażaka Licheń Stary z Orłem Grzegorzew.

Tabela konińskiej klasy okręgowej (w nawiasie liczba rozegranych spotkań):
1. Polonus Kazimierz Biskupi - 38 pkt (16)
2. Olimpia Koło - 35 pkt (15)
3. Tulisia Tuliszków - 31 pkt (16)
4. Kasztelania Brudzew - 31 pkt (16)
5. Wilki Wilczyn - 29 pkt (16)
6. Płomień Nekla - 25 pkt (16)
7. Zjednoczeni Rychwał - 25 pkt (16)
8. GKS Sompolno - 22 pkt (15)
9. Warta Eremita Dobrów - 22 pkt (15)
10. Czarni Ostrowite - 21 pkt (16)
11. Orzeł Grzegorzew - 19 pkt (14)
12. Błękitni Mąkolno - 15 pkt (16)
13. Strażak Licheń Stary - 11 pkt (15)
14. Polanin Strzałkowo - 10 pkt (16)
15. Sparta Orzechowo - 10 pkt (16)
16. Polonia Golina - 9 pkt (16).

fot. kasztelania.brudzew.pl

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole