LM.plSportMedyk Konin zakończył obóz w Żaganiu porażką ze Slavią Praga

Medyk Konin zakończył obóz w Żaganiu porażką ze Slavią Praga

Meczem kontrolnym z mistrzem Czech Slavią Praga zakończyły pierwszy obóz przygotowawczy w Żaganiu piłkarki Medyka Konin. Do 10 lutego koninianki będą trenować na własnych obiektach.

Niedzielnym rywalem Medyka Konin była Slavia Praga - aktualny mistrz Czech i ćwierćfinalista Ligi Mistrzyń. W poprzednich latach koninianki mierzyły się z Czeszkami kilkukrotnie. W 2014 przegrały ze Slavią 1:5, w 2016 - 2:3, a już rok temu Medyk triumfował 2:1.

Tegoroczne zmiany kadrowe, również zimowe (odejścia Pauliny Dudek, Marii Ficzay i Liliany Kostowej) spowodowały, że trener Roman Jaszczak musi znów budować kadrę swojego zespołu. - Nasz zespół opuściły trzy podstawowe piłkarki dlatego musimy budować nową drużynę, pracować nad nowymi założeniami taktycznymi - mówił oficjalnej stronie Medyka Konin po niedzielnym meczu trener Jaszczak.

W Żaganiu z Medykiem trenowały nowe zawodniczki. Po sparingu ze Slavią szkoleniowiec mistrzyń Polski chwalił szczególnie dwie z nich: Nataliję Pantsuailię oraz Nicole Zając. Dobra postawa tych piłkarek nie ustrzegła jednak konińskiej drużyny do porażki z mistrzem Czech 1:5.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia Czeszek - w dziewiętnastej minucie na 0:1 trafiła Teresa KoĹžárová. Dziesięć minut później wyrównała Anna Gawrońska, ale jeszcze przed przerwą drugiego gola dla Slavii strzeliła Sandra Jessen. Kolejne bramki padły już po zmianie stron. Najpierw na 1:3 strzeliła Jessen, a w ostatnim kwadransie podwyższały jeszcze Kateřina Svitková oraz trafiła Teresa KoĹžárová.

Sparing ze Slavią Praga zakończył pierwszy zimowy okres przygotowawczy Medyka Konin. Najbliższy dwa tygodnie mistrzynie Polski spędzą w Koninie. Kolejny sparing koninianki rozegrają 4 lutego z 1. FC Slovacko Ostrawa.

Medyk Konin - Slavia Praga 1:5 (29' Anna Gawrońska - 19', 83' Teresa KoĹžárová, 31', 47' Sandra Jessen, 74' Kateřina Svitková)

Medyk Konin (skład wyjściowy): Monika Sowalska - Krystyna Sikora, Sandra Sałata, Radosława Sławczewa, Nicole Zając, Klaudia Łasicka, zawodniczka testowana, Patrycja Balcerzak, Natalija Pantsuailia, Anna Gawrońska, Nikol Kaletka.

źródło: medykkonin.pl