LM.plSportDrużynowo lepiej niż indywidualnie. Szabliści KKSz ze złotem

Drużynowo lepiej niż indywidualnie. Szabliści KKSz ze złotem

Złoty medal na Mistrzostwach Polski Młodzików wywalczyła drużyna szablistów KKSz Konin. Blisko krążka były również konińskie szablistki.

Na rozgrywanych w Sosnowcu zawodach konińscy zawodnicy lepiej radzili sobie w turniejach drużynowych, niż indywidualnych. Największy sukces odniósł zespół chłopców, którzy nie mieli sobie równych i zdobyli złoty medal. Mateusz Bakalarski, Wojciech Kaczmarczyk, Adam Kaczmarczyk i Mateusz Mańczak pokonali w ćwierćfinale Ripostę Olsztyn I 36:27, w półfinale wygrali z Pałacem Młodzieży Katowice 36:17, a w finale pokonali Victora Warszawa 36:19.

Blisko medalu były również szablistki. Koniński zespół w składzie: Zuzanna Buselt, Inez Graupen, Agata Makowska i Karina Pakuła wygrał najpierw z UKS 13 Białystok I 36:25, ale w półfinale przegrał 34:36 z ZKS Sosnowiec I. Koninianki przegrały również w walce o trzecie miejsce z Hajduczkiem Olsztyn I 35:36 i ostatecznie uplasowały się na czwartym miejscu.

W rywalizacji indywidualnej najlepiej poradził sobie Wojciech Kaczmarczyk, który awansował do ćwierćfinału, gdzie przegrał 10:12 z Bartoszem Rosłonem (Akademia Integracji), zajmując ostatecznie piąte miejsce w klasyfikacji. Do finałowej ósemki trafił również Mateusz Mańczak. Koninianin przegrał w ćwierćfinale z Marcelem Broniszewskim (Victor Warszawa) 7:12 i zajął ostatecznie ósme miejsce. W turnieju dziewcząt żadna z reprezentantek KKSz Konin nie awansowała do ćwierćfinału. Najwyżej sklasyfikowana, na dziesiątym miejscu, była Zuzanna Buselt.

Był to ostatni start konińskich zawodników przed wakacyjną przerwą. Do rywalizacji KKSz Konin powróci we wrześniu.