LM.plSportMistrzostwa Polski Juniorów. Trzecie miejsce Dawida Kuderczaka

Mistrzostwa Polski Juniorów. Trzecie miejsce Dawida Kuderczaka

Brązowy medal w jeździe indywidualnej na czas podczas Mistrzostwach Polski Juniorów w Kolarstwie Szosowym wywalczył zawodnik KLTC Konin Dawid Kuderczak.

W zmaganiach w Grunwaldzie na dystansie 22 kilometrów wzięło udział 54 zawodników. Trzecie miejsce udało się zająć Dawidowi Kuderczakowi. Kolarz KLTC Konin pokonał trasę w czasie 28:47,33, tracąc do zwycięzcy - Damiana Papierskiego z Koźminianki Koźminek - blisko 40 sekund, a do tytułu wicemistrza niecałe jedenaście sekund.

W tym samym wyścigu 22. miejsce wywalczył Konrad Sosiński (30:00,36), a 32. miejsce - Mikołaj Kawa (30:33,92).

W wyścigu ze startu wspólnego najlepiej spośród konińskich zawodników zaprezentował się Konrad Sosiński, zajmując dziewiąte miejsce na 91 uczestników. 70. na dystansie 122,4 km był Dawid Kuderczak, a 90. - Michał Markowski.