LM.plSportGórnik uległ II-ligowcowi. Honorowa bramka Przybyszewskiego

Górnik uległ II-ligowcowi. Honorowa bramka Przybyszewskiego

1:3 przegrał Górnik Konin w pierwszym letnim sparingu. W Toruniu biało-niebiescy ulegli tamtejszej Elanie.

Na początek letnich przygotowań Górnik mierzył się z silnym, choć dobrze sobie znanym rywalem. Elana Toruń, która w zeszłym sezonie została mistrzem III ligi gr. II, a w najbliższym występować będzie w II lidze, grała w sobotę aż dwa sparingi. Mimo tego zdołała pokonać Górnika.

W kadrze konińskiej drużyny na ten mecz zabrakło przebywających wciąż na urlopach kilku podstawowych zawodników oraz dwóch piłkarzy, o których odejściu Górnik poinformował w sobotę przed południem. Biało-niebieskich barw nie będą już reprezentować Łukasz Wesołowski i Beniamin Trzepacz. Zamiast nich grali piłkarze testowani i Patryk Szymaniak - dziewiętnastoleni obrońca z zespołów młodzieżowych.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w dwudziestej minucie po rykoszecie. Jeszcze przed przerwą Elana podwyższyła na 2:0. Po zmianie stron drużyna Sławomira Suchomskiego nawiązała kontakt - rzut karny wywalczył Mateusz Majer, a na bramkę zamienił go Dawid Przybyszewski.

Zaledwie pięć minut później jedenastka odgwizdana została również dla Elany, ale uderzenie z rzutu karnego obronił Dominik Kąkolewski. Ostatni gol padł w 77. minucie. Torunianie zwyciężyli 3:1.

Kolejny mecz kontrolny biało-niebiescy rozegrają w przyszłą sobotę. Ich rywalem będzie Pelikan Łowicz.

Elana Toruń - Górnik Konin 3:1 (65' Dawid Przybyszewski)

Górnik Konin (pierwsza połowa): Mateusz Koliński - zawodnik testowany, Maciej Rojewski, Szymon Ćwiek, zawodnik testowany, Igor Witczak, Bartosz Kowalski, Mikołaj Karbowy, zawodnik testowany, Piotr Radoszewski, zawodnik testowany.

Górnik Konin (druga połowa): Dominik Kąkolewski - Bartosz Świderski, Maciej Rojewski, Szymon Ćwiek (70' Patryk Szymaniak), Michał Marszałek, Jakub Matusiak, zawodnik testowany, Aleks Sieradzki, Mateusz Majer, Dawid Przybyszewski (70' Paweł Błaszczak), zawodnik testowany.

źródło: gornikkonin.pl