LM.plSportTrzy krążki KLTC Konin. Ścigali się na Nizinie Częstochowskiej

Trzy krążki KLTC Konin. Ścigali się na Nizinie Częstochowskiej

Dwa złote medale i jeden srebrny przywieźli z X Ogolnopolskiego Wyścigu po Nizinie Ciechocińskiej zawodnicy KLTC Konin. Na najwyższym stopniu podium stawali Konrad Waliniak i Natalia Sobiech.

Zmagania na Nizinie Częstochowskiej podzielone były na dwa etapy. W sobotę kolarze rywalizowali w kryterium ulicznym na dystansach 20 km (młodzicy) i pięciu kilometrów (żaczka). W niedzielę na zawodników czekał wyścig ze startu wspólnego na dystansach 50 km (młodzik), 25 km (młodziczka) i 20 km (żaczka).

W klasyfikacji generalnej po złote medale sięgnęli Konrad Waliniak i Natalia Sobiech. Pierwszy z zawodników KLTC Konin zajął drugie miejsce w kryterium ulicznym oraz pierwsze miejsce w wyścigu ze startu wspólnego w kat. młodzików. Natalia Sobiech natomiast była druga w sobotę i powtórzyła to osiągnięcie również w niedzielę. Startowała w kat. żaczek.

Drugie miejsce i srebrny medal w kat. młodzików w klasyfikacji generalnej wywalczył Szymon Piechocki. Koninianin zajął trzecie miejsce w kryterium ulicznym i drugie miejsce w wyścigu ze startu wspólnego.
W zawodach wystartowała również Roksana Mikorska. Reprezentantka KLTC Konin walczyła jedynie w etapie niedzielnym, zajmując piąte miejsce.