WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

W jesiennej aurze kończyli sezon. Żeglowali po Jeziorze Ślesińskim

Dodano: 23.10.2018 11:23
Źródło: LM.pl

Dwadzieścia załóg w siedmiu klasach rywalizowało podczas Regat Zakończenia Sezonu Żeglarskiego. Były to przedostatnie żeglarskie zmagania w tym roku.

Sobotnie regaty toczone były już w typowo jesiennych warunkach. - Nie brakowało słońca i wiatru, ale wiatr wiał z różnych kierunków. Mając na uwadze topografię ułożenia jeziora i otaczające go partie lasów zdarza się to tu często - mówi Roman Latanowicz, prezes Konińskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego. - Jak zawsze nie brakowało ducha walki szczególnie wśród uczestniczącej młodzieży i dzieci. Jezioro jest już nieco opustoszałe o tej porze roku, ale za to w pięknych kolorach jesiennych. 

Ostatecznie udało się rozegrać wszystkie trzy wyścigi. Najliczniej obsadzona była klasa Optymist, w której rywalizowało sześć załóg. Najlepszy był Fabian Cieślak, a na podium uplasowali się jeszcze Jagoda Piątek i Anna Przybylska. Dalsze miejsca zajęli: Julia Lewandowska, Wiktoria Stankiewicz i Kacper Gębicki.

Cztery załogi wystartowały w klasie T3. Zwyciężył Paweł Czajkowski, drugi był Krzysztof Nowakowski, a trzeci - Roman Latanowicz. Poza podium uplasował się Bogusław Andrzejewski. W klasie Ancora najlepszy był Kacper Jakubowski, druga była Weronika Degórska, a ostatnie miejsce na podium zajął Dominik Kozyra. 

Po dwie załogi zmagały się w klasach Omega Sport, T2 i Open. W tej pierwszej wygrał Maciej Hetke przed Mateuszem Ściborem, w T2 najlepszy był Stanisław Wapniarski, a drugie miejsce zajął Marek Olkowski. W klasie Open zwyciężył Tomasz Grzybowski przed Andrzejem Płóciennikiem. Tylko jedna załoga płynęła w klasie T1, pierwsze miejsce automatycznie więc zajął Piotr Cholewiński.

Były to przedostatnie regaty w tegorocznym kalendarzu żeglarskim. 17 listopada odbędą się jeszcze Zimowe Regaty Barbórkowe, które zakończą cykl Grand Prix Jezior Konińskich.

fot. KnOZŻ Konin

 slajd 1 z 17
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2019 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO