WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Piłkarska kolejka: Koniec rundy jesiennej. Ostatnie mecze w roku

Dodano: 22.11.2018 15:54
Źródło: LM.pl

I Sokół Kleczew, i Górnik Konin rozegrają ostatnie mecze rundy jesiennej na własnych stadionach. Kleczewianie podejmować będą lidera rozgrywek, koninianie - zespół ze strefy spadkowej.

Udaną jesienną część rozgrywek zwycięstwem zakończyć ma szansę Górnik Konin. Biało-niebiescy podejmować będą Wierzycę Pelplin, zespół z szesnastego miejsca w tabeli. Koninianie w sześciu ostatnich spotkaniach zanotowali aż cztery zwycięstwa i powędrowali w górę kalsyfikacji. Teraz pewnie zajmują miejsce w środku tabeli, ale zwycięstwo nad Wierzycą pozwoliłoby im jeszcze bardziej oddalić się od strefy spadkowej i w spokojnych nastrojach przepracować zimę.

To nie jest nierealny plan, zespół z Pelplina w tym sezonie spisuje się bowiem kiepsko i na pewno nie będzie faworytem meczu. Wierzyca w ostatniej kolejce pokonała co prawda Chemika Bydgoszcz 3:1, ale wcześniej nie potrafiła zdobyć punktów przez sześć kolejnych spotkań, wliczając w to porażki z 2:3 z Gwardią Koszalin, czy 0:5 z Pogonią II Szczecin. Na wyjazdach piłkarze z Pelplina notują najgorszy bilans bramek spośród wszystkich drużyn (-15), a wygrali tylko raz - 2:1 z Wdą Świecie.

Spotkanie pomiędzy Górnikiem Konin a Wierzycą Pelplin rozpocznie się w sobotę o godz. 13.15 na Stadionie im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego przy ul. Podwale 1 w Koninie.

Ciężkie zadanie czeka Sokoła Kleczew, który w sobotę zmierzy się z beniaminkiem, ale i rewelacją obecnego sezonu - Mieszkiem Gniezno. Wielkopolskie drużyny w ostatnich kolejkach opanowały III ligę -w pierwszej piątce grupy drugiej są aż cztery zespoły z naszego województwa - Mieszko, KKS 1925 Kalisz, Lech II Poznań i Sokół Kleczew. Liderują gnieźnianie, którzy po ostatniej kolejce dogonili dorobkiem punktowym kaliszan. 

Głównym zadaniem Sokoła będzie przede wszystkim powstrzymanie siły ofensywnej Mieszka. 44 strzelone bramki i Tomasz Bzdęga, lider klasyfikacji strzelców, to atuty, które dają gnieźnianom obecną pozycję. Sokół u siebie potrafi jednak grać, w ośmiu meczach straciły tylko sześć bramek, nie jest więc na straconej pozycji. A stawka meczu jest spora, wygrana może bowiem dać kleczewianom miejsce na podium na koniec rundy jesiennej. 

Mecz pomiędzy Sokołem Kleczew a Mieszkiem Gniezno rozpocznie się w sobotę o godz. 13.00 na stadionie przy Al. 600-lecia 21 w Kleczewie.

Rundę jesienną kończy też Olimpia Koło, ale zespół Tomasza Mikusika nie ma powodów do zadowolenia. Kolanie z dziesięcioma punktami straty zajmują ostatnie miejsce w tabeli, a w ostatnim meczu w tym roku zagrają na wyjeździe z Obrą Kościan. O punkty będzie ciężko, a nawet zmniejszenie strat to będzie wciąż zbyt mało, by z optymizmem patrzeć na wiosnę. Mecz rozpocznie się w sobotę o godz. 13.00 na stadionie przy ul. Maya 26 w Kościanie.

III liga gr. II:
24.11, godz. 13.00: Sokół Kleczew - Mieszko Gniezno, stadion przy Al. 600-lecia 21 w Kleczewie
24.11, godz. 13.15: Górnik Konin - Wierzyca Pelplin, Stadion im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego przy ul. Podwale 1 w Koninie.

IV liga gr. wielkopolska:
24.11, godz. 13.00: Obra Kościan - Olimpia Koło, stadion przy ul. Maya 26 w Kościanie. autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Śmiało u buka stawiam na Sokol i Gornika
Dodano: 22.11.2018 21:28    Przez: ~Kibic

KOMENTARZE

Śmiało u buka stawiam na Sokol i Gornika
Dodano: 22.11.2018 21:28    Przez: ~Kibic
Mieszko SPRUJ D. U. P. S. K. A ZASRAŃCOM z KLEPACZEWA!!!!
Dodano: 23.11.2018 20:58    Przez: ~....
jak tam sokolik ha ha
Dodano: 24.11.2018 15:37    Przez: ~KSG
2 liga dla Kleczewa
Dodano: 24.11.2018 16:47    Przez: ~On
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO