LM.plSportUrwali wiceliderowi tylko set. SPS Konspol przegrało w Sieradzu

Urwali wiceliderowi tylko set. SPS Konspol przegrało w Sieradzu

Porażką 1:3 zakończył się mecz SPS Konspol Słupca z Tubądzin Volley MOSiR Sieradz. Słupczanie cały czas plasują się na szóstym miejscu w tabeli II ligi.

Zdecydowanym faworytem sobotniego starcia byli siatkarze z Sieradza, którzy w tym sezonie przegrali zaledwie raz. Przewidywania się potwierdziły, choć słupczanie potrafili nawiązać walkę z wyżej sklasyfikowanym rywalem.

Najgorzej goście poradzili sobie w pierwszym secie, który niemal bez walki oddali do jedenastu punktów. W drugiej części spotkania było już lepiej, ale i tak słupczanie przegrali 20:25. Trzeci set SPS Konspol udało się wygrać 25:18. To dało nadzieję słupczanom na choćby punkt wywieziony z Sieradza. Czwarty set byl bardzo zacięty, rozstrzygany dopiero w grze na przewagi. Ostatecznie lepsi okazali się gospodarze, pokonując słupczan 28:26, a w całym meczu 3:1.

SPS Konspol utrzymało szóste miejsce w tabeli z dorobkiem szesnastu punktów. Kolejny mecz, ostatni już w tym roku, za tydzień. Słupczanie podejmą SMS PZPS II Spała.

Tubądzin Volley MOSiR Sieradz - SPS Konspol Słupca 3:1 (25:11, 25:20, 18:25, 28:26).