WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Siatkarska kolejka: To już ostatnie mecze rundy zasadniczej

Dodano: 31.01.2019 14:02
Źródło: LM.pl

Osiemnasta, ostatnia już kolejka rundy zasadniczej II ligi siatkówki rozegrana zostanie w najbliższy weekend. O awans na szóste miejsce walczyć będzie SPS Konspol Słupca.

Słupczanie spadli na siódmą lokatę po ostatniej porażce Czarnymi Rząśnia. Wyprzedzający ich LKPS Borowno ma co prawda tyle samo punktów, ale więcej zwycięstw na koncie. Szanse na powrót SPS Konspol na szóstą miejsce są jednak duże, w najbliższej kolejce słupczanie zagrają bowiem z ostatnią w tabeli Skrą II Bełchatów, a LKPS zmierzy się z liderem II ligi - Bzurą Ozorków.

Wystarczy więc, by siatkarze z Borowna swój mecz przegrali, a słupczanie zanotowali zwycięstwo, by to SPS Konspol zakończyło rundę zasadniczą na szóstej pozycji. Taka kolejność pozwoli słupczanom uniknąć w I fazie play-off drużyn z dwóch pierwszych miejsc. Rywalem zespołu Artura Helmana byliby Czarni Rząśnia - wciąż faworyci, ale jednak zespół teoretycznie słabszy.

Spotkanie pomiędzy SPS Konspol Słupca a Skrą II Bełchatów rozpocznie się w sobotę o godz. 17.00 w hali sportowej przy ul. Kopernika 13 w Słupcy.

Wszystkich tych analiz nie muszą już przeprowadzać siatkarze Wilków Wilczyn. Kolejkę przed końcem rundy zasadniczej ich sytuacja jest jasna - zajmą na koniec piąte miejsce, a w I fazie play-off zagrają z SMS PZPS II Spała. Sobotni mecz z Kasztelanem Rozprza trener Artur Hofman będzie mógł potraktować jako dobrą okazję do sprawdzenia formy rezerwowych lub jako spotkanie na podbudowanie nastrojów. Wysoka wygrana dodałaby pewności siebie wilczynianom przed play-offami.

Kasztelan, choć notowany dopiero na dziewiątym miejscu, już raz w tym sezonie wilczynian jednak zaskoczył. W pierwszym meczu Wilki przegrały w Rozprzy 2:3. Dla Kasztelana sobotnie starcie również nic już nie zmieni. Beniaminek II ligi będzie musiał walczyć o utrzymanie w co najmniej trzech spotkaniach ze Skrą II Bełchatów.

Mecz pomiędzy Wilkami Wilczyn a Kasztelanem Rozprza rozpocznie się w sobotę o godz. 16.00 w hali sportowej w Wilczynie. 

  autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO