LM.plSportMinimalna porażka Medyka Konin z uczestnikiem Ligi Mistrzyń

Minimalna porażka Medyka Konin z uczestnikiem Ligi Mistrzyń

2:3 z Brøndby Kopenhaga przegrały piłkarki Medyka Konin. Był to piewszy sparing rozegrany na obozie przygotowawczym w Turcji.

We wtorek medyczki mierzyły się z wicemistrzem Danii i uczestnikiem tegorocznej Ligi Mistrzyń (dotarły do 1/8 finału) - Brøndby Kopenhaga. Jako pierwsze na prowadzenie wyszły piłkarki z Konina, w siedemnastej minucie do bramki rywalek trafiła Dominika Kopińska. Dunkom udało się wyrównać na 1:1.

W 43. minucie ponowne prowadzenie medyczkom dała Natalia Chudzik, wykorzystując rzut karny, ale jeszcze przed przerwą Brøndby znów wyrównało. Mecz rozstrzygnął się w drugiej połowie. W 88. minucie decydującego gola strzeliła Lærke Dreyer. Ostatecznie koninianki przegrały z Brøndby 2:3.

Kolejny sparing Medyk rozegra również w Turcji. Rywalem koninianek będzie rosyjska Zwezda Perm.

Medyk Konin - Brøndby Kopenhaga 2:3 (17' Dominika Kopińska, 43' Natalia Chudzik)

Medyk Konin (I połowa): Stephanie Busch - Klaudia Olejniczak, Sandra Sałata, Julia Maskiewicz, Haley Lucas, Nicole Zając, Gabija Gedgaudaite, Natalia Pakulska, Natalia Chudzik, Dominika Kopińska, Nikol Kaletka.

Medyk Konin (II połowa): Monika Sowalska - Nicole Zając, Gabija Gedgaudaite, Casidee Lynch, Haley Lucas, Natalia Pakulska (82' Karolina Majda), Sandra Sałata (75' Weronika Helinska), Anna Gawrońska, Nikol Kaletka, Natalia Chudzik, Dominika Kopińska.