WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Mecz „pod szczytem”, który wyłoni kandydata do mistrzostwa

Dodano: 10.05.2019 13:33
Źródło: LM.pl

Z Czarnymi Sosnowiec, trzecim zespołem Ekstraligi, zagrają na inaugurację rundy finałowej piłkarki Medyka Konin. Spotkanie najprawdopodobniej zadecyduje, który z tych dwóch zespołów będzie walczył z Górnikiem Łęczna o mistrzostwo Polski.

Sytuacja w Ekstralidze po ostatnich kilku kolejkach zmieniła się diametralnie. Górnik Łęczna zaczął seryjnie tracić punkty i do rundy finałowej przystępuje z zaledwie trzema oczkami przewagi nad Medykiem Konin i Czarnymi Sosnowiec. Te dwie ostatnie drużyny zmierzą się ze sobą już w pierwszej kolejce rundy finałowej. Starcie przesądzi, który z tych zespołów będzie walczył o mistrzostwo Polski z Górnikiem Łęczna.

W dwóch spotkaniach w rundzie zasadniczej minimalnie lepsze były koninianki. U siebie rozbiły Czarnych aż 5:0 po bramkach Dominiki Kopińskiej (dwie), Nikol Kaletki (dwie) i Natalii Chudzik. W rewanżu w Sosnowcu padł remis 1:1. Przez większość spotkania prowadziły sosnowiczanki, ale w drugiej połowie gol z rzutu karnego Natalii Chudzik pozwolił koniniankom urwać Czarnym punkt i zachować pozycję wicelidera w tabeli Ekstraligi.

Medyczki do spotkania z Czarnymi przystępują uskrzydlone zwycięstwem z ostatniej niedzieli. Drużyna Romana Jaszczaka pokonała w półfinale Pucharu Polski Górnika Łęczna 2:1, przerywając serię pięciu porażek z rzędu z zespołem z Łęcznej. Zmagania ligowe przeplatają się w ostatnich tygodniach z pucharowymi, sobotni mecz będzie znów ważny w kontekście finału Pucharu Polski. W decydującym starciu Medyk również zagra z Czarnymi Sosnowiec, a sobotnia wygrana da psychologiczną przewagę ekipie z Konina. 

Rywalizacja w Ekstralidze już dawno nie była tak zacięta, aż trzy zespoły wciąż mają realne szanse na tytuł. Do końca sezonu pozostało zaledwie pięć kolejek, w trakcie których wszystko się rozstrzygnie. - Myślę, że trzy drużyny będą walczyć o mistrzostwo Polski - Górnik Łęczna, Czarni Sosnowiec i my. Uważam, że wygra Medyk Konin - deklaruje Nikol Kaletka, piłkarka Medyka.

Spotkanie pomiędzy Medykiem Konin a Czarnymi Sosnowiec rozpocznie się w sobotę o godz. 12.00 na Stadionie im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego przy ul. Podwale 1 w Koninie.  autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:piłka nożna kobiet,   Ekstraliga,   Medyk Konin,   Czarni Sosnowiec

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Górnik kto o nim wie ? Przepraszam Górnika z Zabrza tak znają,z Konina tylko powiat
Dodano: 10.05.2019 16:15    Przez: ~sprawozdawca

KOMENTARZE

a kogo to obchodzi !!!!!!!!!!!!!............tylko GÓRNIK KONIN i to wszystko na ten temat.
Dodano: 10.05.2019 13:52    Przez: ~naczelny
Górnik kto o nim wie ? Przepraszam Górnika z Zabrza tak znają,z Konina tylko powiat
Dodano: 10.05.2019 16:15    Przez: ~sprawozdawca
Tylko Medyk Konin dumą Konina !
Dodano: 10.05.2019 16:30    Przez: ~Miron - Kibic z Konina
Ile razy miał Mistrzostwo Polski i Puchar Polski Medyk Konin a ile Górnik Konin - kto zna odpowiedź ?
Dodano: 10.05.2019 16:35    Przez: ~Miron
Przecież Górnik nigdy choć sezonu nie grał w najwyższej klasie rozgrywkowej,więc co to za drużyna ! Teraz męki w 3 lidze,klika sezonów w latach 90 tych w ówczesnej 2 lidze to wszystko,a Medyk sukcesy,mistrzostwa,
Dodano: 10.05.2019 21:09    Przez: ~Ta
Medyk medyk do boju po mistrza
Dodano: 10.05.2019 23:46    Przez: ~Medyk
Copyright © 1999 - 2019 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO