LM.plSportDawid Kuderczak piąty w Gostyniu. KLTC Konin bez podium

Dawid Kuderczak piąty w Gostyniu. KLTC Konin bez podium

Jedenastu reprezentantów KLTC Konin ścigało się w weekend w Gostyniu. Rozegrany tam został II Puchar Polski w Kolarstwie Szosowym, eliminacje do OOM oraz mistrzostwa Wielkopolski w jeździe na czas.

Najlepszy wynik w Gostyniu uzyskał Dawid Kuderczak, który w jeździe indywidualnej na czas w kat. juniorów zajął piąte miejsce. Koninianin dystans piętnastu kilometrów pokonał w czasie 19:57,37, tracąc do zwycięzcy - Michała Gałki z UKS Copernicus-CCC - niecałe 22 sekundy. W tej samej kategorii siedemnasty był Mikołaj Kawa, a 27. Dawid Pluta.

Pozostali kolarze KLTC Konin w jeździe indywidualnej na czas plasowali się daleko od czołówki. W kat. juniorów młodszych 32. był Konrad Waliniak, a 44. Łukasz Krych. W kat. młodziczek 22. miejsce zajęła Roksana Mikorska, a 24. - Klaudia Żmuda. W kat. młodzików 38. na mecie był Bartosz Okupniarek.

Bez medali koninianie zakończyli również wyścig ze startu wspólnego. Na dystansue 57 km w kat. juniorów młodszych czternasty był Jakub Janiak, 33. Kamil Kudliński, 49. Łukasz Krych, a 53. Patryk Wawrzyniak.