LM.plSportMustang Konin bliżej brązowego medalu. Pokonał Start Rzeszów

Mustang Konin bliżej brązowego medalu. Pokonał Start Rzeszów

Trzema punktami koszykarze na wózkach Mustanga Konin pokonali na wyjeździe Start Rzeszów. Dzięki temu są o krok od wywalczenia drugi rok z rzędu brązowego medali mistrzostw Polski.

W pierwszym meczu o trzecie miejsce koninianie mierzyli się na wyjeździe ze Startem Rzeszów. W rundzie zasadniczej raz lepszy był Mustang, zwyciężając w Reszowie 67:62, a raz lepsi byli rzeszowianie, wygrywając w Koninie 71:43. W trzecim starciu obu ekip znów górą, choć zaledwie trzema punktami, byli koszykarze z Konina.

Decydująca była pierwsza kwarta, którą Mustang wygrał wysoko 19:8. Strata jedenastu punktów spowodowała, że Start musiał całe spotkanie gonić wynik. Po drugiej kwarcie przewaga koninian stopniała do ośmiu oczek, a po trzeciej znów Mustang prowadził jedenastoma punktami, dzięki wygranej 17:14.

W ostatniej części spotkania gospodarze znów rzucili się do odrabiania strat. Na cztery minuty przed końcem Start wyszedł na prowadzenie 56:54. W kolejnych minutach gra była bardzo wyrównana, a wynik oscylował wokół remisu. Mecz rozstrzygnął się dopiero w ostatniej akcji. Faulowany w akcji rzutowej był Mateusz Tylak. Do zdobytych dwóch oczek koninianin dołożył jeszcze punkt po rzucie osobistym i Mustang wygrał 67:64.

Teraz przed konińskimi koszykarzami na wózkach rewanż. Już w najbliższą sobotę Mustang podejmie Start Rzeszów. Spotkanie rozstrzygnie, który z tych dwóch zespołów wywalczy brązowy medal mistrzostw Polski.

Start Rzeszów - Mustang Konin 64:67 (8:19, 18:15, 14:17, 24:16)

źródło: start.rzeszow.pl