LM.plSportW sprincie indywidualnym bez medalu. Sztrauch uległ Litwinowi

W sprincie indywidualnym bez medalu. Sztrauch uległ Litwinowi

W 1/8 finału sprintu indywidualnego odpadł kolarz KLTC Konin Mateusz Sztrauch. Rywalizację o drugi medal na Mistrzostwach Europy Juniorów koninianin przegrał z Litwinem.

W kwalifikacjach sprintu indywidualnego Mateusz Sztrauch zajął dziewiąte miejsce z czasem 10,504 sek., co dało mu awans do 1/8 finału. Tam kolarze rywalizowali już w parach, a zwycięzca awansował do ćwierćfinału. Reprezentant KLTC Konin mierzył się z Litwinem Gedvinasem Serafinasem. Sztrauch ten pojedynek przegrał i zakończył zmagania na 1/8 finału.

Tym samym nie wywalczył drugiego medalu na Mistrzostwach Europy Juniorów. Przypomnijmy - we wtorek zawodnik KLTC Konin sięgnął po srebro wraz z reprezentacją Polski w sprincie drużynowym. W finale biało-czerwoni przegrali z reprezentacją Niemiec.