WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Region koniński będzie miał reprezentanta w II lidze piłki ręcznej

Dodano: 22.07.2019 14:57
Źródło: LM.pl

Hagard Strzałkowo, trzeci zespół III ligi w zeszłym sezonie, zagra w najbliższym sezonie w II lidze piłki ręcznej. Dzięki temu region koniński wciąż będzie miał reprezentanta na szczeblu centralnym.

W zeszłym sezonie w II lidze grał Start Konin. Drużyna prowadzona przez Marka Salzmana i Dariusza Pietrzyka zajęła jednak ostatnie miejsce w tabeli i spadła do III ligi. Wydawało się więc, że po trzech sezonach region koniński znów zostanie bez piłki ręcznej na szczeblu centralnym.

Niespodziankę sprawił jednak Hagard Strzałkowo. Zespół grający od dłuższego czasu w III lidze zajął w zeszłym sezonie trzecie miejsce, a to dało mu prawo ubiegania się o możliwość gry w wyższej klasie rozgrywkowej. - Udało sie pospinać sprawy organizacyjne i dzięki przychylności wójta gminy Strzałkowo pana Dariusza Grzywińskiego II liga w Strzałkowie stanie się faktem - czytamy w informacji opublikowanej na oficjalnym profilu FB Hagarda Strzałkowo.

Awans do II zespołu ze Strzałkowa wcale nie był oczywisty. Hagard już dwa lata temu wywalczył mistrzostwo III ligi i był bliski awansu. Wtedy jednak kwestie finansowe i organizacyjne spowodowały wycofanie się drużyny z powiatu słupeckiego z gry na szczeblu centralnym.

Teraz te przeszkody udało się pokonać. II liga w Strzałkowie zagości 15 września, gdy Hagard podejmować będzie spadkowicza z I ligi - Sambora Tczew.  autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:piłka ręczna,   III liga,   II liga,   Hagard Strzałkowo,   awans

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO