WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka
PILNE:

IMGW: Ostrzeżenie pierwszego stopnia o opadach marznących do godz. 10.00

Białkowski i Baśkiewicz znów pierwsi! Najlepsi w Hungarian Baja

Dodano: 12.08.2019 11:41
Źródło: LM.pl

Dwa wygrane odcinki specjalne i ostateczne zwycięstwo w klasyfikacji ,,Side by Side" zanotował Kamena Rally Team. To już trzecia wygrana słupeckich rajdowców Pucharze Świata FIA.

Węgierski wyścig, w którym uczestniczyli słupczanie, składał się z pięciu odcinków. Pierwszego dnia ekipy miały do przejechania odcinek superspecjalny. Zmagania nie potrwały długo - po nieco ponad pięciu minutach rywalizacji poważny wypadek miał niemiecko-norweski team Dirk von Zitewitz - Ola Floene. Wyścig został najpierw zatrzymany, a następnie przerwany. Kamena Rally Team jako jedyny ukończył ten odcinek, ale wszystkim załogom policzono ten sam czas 5:17.

Prawdziwa rywalizacja wystartowała więc drugiego dnia, gdzie na zespoły czekały dwa odcinki po 136 km. Tomasz Białkowski i Dariusz Baśkiewicz zajęli najpierw trzecie miejsce z czasem 1:44:17 i stratą niecałych dwóch minut do liderów. Na trzecim odcinku słupczanie już byli najlepsi z czasem 1:41:04 z przewagą niecałej półtorej minuty nad Holendrami Janusem van Kasterenem i Erwinem van den Boschem. 

Ostatniego dnia zmagań rajdowcy rywalizowali na dwóch odcinkach po 83 km. Czwarty odcinek był najmniej udanym dla Kamena Rally Team. Tomasz Białkowski i Dariusz Baśkiewicz zajęli piąte miejsce z czasem 1:03:05. Straty z nawiązką słupczanie nadrobili na ostatnim odcinku specjalnym. Kamena Rally Team zanotował czas 00:58:13, zwyciężając na tym etapie.

Słupczanie w Hungarian Baja zwyciężyli z czasem 5:31:56 i przewagą niemal pięciu minut nad węgierskim duetem Gergely Szabó - Agnes Farnadi. Było to już trzecie zwycięstwo Kamena Rally Team w Pucharze Świata FIA, po wygranych we Włoszech oraz w Hiszpanii. 

fot. Kamena Rally Team  • Białkowski i Baśkiewicz znów pierwsi! Najlepsi w Hungarian Baja
  • Białkowski i Baśkiewicz znów pierwsi! Najlepsi w Hungarian Baja

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO