WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Dwa złota dla KLTC

Dodano: 21.08.2019 10:54
Źródło: LM.pl

Roksana Mikorska i Natalia Sobiech z kramskiej sekcji KLTC Konin wywalczyły dwa złote medale podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików. Torowe zmagania odbyły się we Wrocławiu.

Koniński klub na mistrzostwach reprezentowała łącznie trójka zawodników: Natalia Sobiech, Roksana Mikorska i Bartosz Okupniarek. W zmaganiach brali udział reprezentanci czterech województw: lubuskiego, opolskiego, dolnośląskiego i wielkopolskiego. - To jedna z najważniejszych imprez mistrzowskich w kategorii młodzik - ocenia Eryk Sobiech, trener KLTC Konin.

Na podium mistrzostw reprezentanci konińskiego klubu stawali dwukrotnie. Indywidualnie po złoty medal sięgnęła Roksana Mikorska, zwyciężając w wyścigu na 200 m ze startu zatrzymanego. Zawodniczka z Kramska dystans ten pokonała w czasie 18,754 sek., pokonując drugą Aleksandrę Smoligę (Zefir Wola Droszewska) o zaledwie 0,093 sek. Blisko medalu w tym wyścigu była Natalia Sobiech, która ostatecznie zajęła czwarte miejsce ze stratą 0,037 sek. do trzeciej pozycji.

Po drugi krążek kolarki KLTC Konin / LUKS Kramsk sięgnęły już wspólnie. W sprincie drużynowym Sobiech i Mikorska nie miały sobie równych, zdobywając złoty medal. Drugi zespół - Aleksandra Smoliga i Marta Strzyż z Zefira Wola Droszewska - stracił do zawodniczek z Kramska 0,066 sek. 

W mistrzostwach rywalizował też Bartosz Okupniarek. Najlepszy wynik kolarz KLTC Konin osiągnął w wyścigu punktowym, zajmując siedemnaste miejsce. W wyścigu na 200 m ze startu zatrzymanego Okupniarek był 29. 

W klasyfikacji klubowej KLTC Konin zajęło szóste miejsce z dorobkiem 27 punktów. Zwyciężyło Kaliskie Towarzystwo Kolarskie (86 punktów). 

fot. KLTC Konin 

 slajd 1 z 6
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO