WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Boks. Goiński poznał pierwszego rywala na mistrzostwach świata

Dodano: 8.09.2019 20:07
Źródło: LM.pl

Pięściarz Zagłębia Konin, Mateusz Goiński, już we wtorek rozpocznie rywalizację na mistrzostwach świata. Jego rywalem w pierwszej walce będzie Hindus Brijesz Jadaw.

W niedzielę w Jekaterynburgu w Rosji odbyło się losowanie drabinek Mistrzostw Świata w Boksie. Wśród uczestników zawodów jest pięściarz Zagłębia Konin Mateusz Goiński. Startujący w kat. 81 kg koninianin poznał swojego pierwszego rywala i potencjalnych przeciwników w kolejnych rundach.

Goiński rozpocznie rywalizację od 1/32 finału. Jego pierwszym rywalem będzie Hindus Brijesz Jadaw. 26-latek to tegoroczny srebrny medalista turniejów Thailand Open i India Open. Na mistrzostwach świata wystąpi po raz pierwszy - dwa lata temu Indie nie miały reprezentanta w tej kategorii wagowej. Na wygranego tej walki czeka już Turek Bayram Malkan, który w pierwszej rundzie otrzymał wolny los. 

W dalszej części drabinka dla Goińskiego nie ułożyła się najlepiej. Uniknął co prawda turniejowej ,,jedynki" Kubańczyka Julio La Cruza i ,,dwójki" Azera Lorena Alfonso Domingueza, ale już w 1/8 finału może potencjalnie trafić na rozstawionego z numerem czwartym Niemca Ibragima Bazueva. 

Pierwszą walkę pięściarz Zagłębia Konin stoczy we wtorek. Drugie starcie, w przypadku wygranej, zaplanowane jest na 15 września. 1/8 finału odbędzie się 17 września, ćwierćfinały dzień później, półfinały 20 września, a finał - 21 września.

A już w poniedziałek gościem programu ,,Luźna gierka" będzie trener Mateusz Goińskiego, a prywatnie jego brat - Kamil Goiński. Zapraszamy o godz. 18.00.  

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO