LM.plSportBrąz Kacpra Nowinowskiego. KKSz Konin rozpoczął nowy sezon

Brąz Kacpra Nowinowskiego. KKSz Konin rozpoczął nowy sezon

Pierwsze zawody po wakacyjnej przerwie zaliczyli w miniony weekend reprezentanci KKSz Konin. W Katowicach brązowy medal w I Pucharze Polski Juniorów Młodszych zdobył Kacper Nowinowski.

W zmaganiach szablistów w Katowicach wzięło udział 102 zawodników. Nowinowski po bardzo dobrej fazie grupowej (sześć zwycięstw) w 1/32 finału pokonał Jana Pigułę z SSiR Kramsk 15:6, następnie wygrał z Szymonem Sulewskim (UKS 13 Białystok) 15:9 i swoim klubowym kolegą Mateuszem Stasiakiem 15:10. W ćwierćfinale koninianin okazał się lepszy od zawodnika UKS 13 Białystok Łukasza Czarnieckiego 15:12 i dopiero w półfinale uległ Krzysztofowi Kajorowi (Pałac Młodzieży Katowice) 9:15, zdobywając ostatecznie brązowy medal.

Wysoko, bo w pierwszej piętnastce zawodów, uplasowali się jeszcze Kamil Sikorski (siódme miejsce), Sofien Hadaj Bachir (dziewiąte miejsce), Gabriel Jarek (dziesiąte miejsce), Mateusz Stasiak (dwunaste miejsce) i Paweł Silbert (trzynaste miejsce).

Bez medalu do Konina wróciły natomiast szablistki. Najwyżej w gronie 65 zawodniczek uplasowała się Martyna Dzięcielak, która zajęła 25. miejsce.