WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Konińscy żeglarze na Mistrzostwach Polski w klasie ,,Omega"

Dodano: 11.09.2019 11:54
Źródło: LM.pl

Dwie łodzie z naszego regionu wystartowały w regatach o Mistrzostwo Polski w Klasie Narodowej Omega. Zawody zostały rozegrane w dniach 6 - 8 września na zbiorniku Pogoria III w Dąbrowie Górniczej.

Organizatorami tegorocznych mistrzostw był Klub Sportów Wodnych Fregata z Dąbrowy Górniczej, Polski Związek Żeglarski oraz Polski Związek Klasy Omega. Nasz region reprezentowały dwie jednostki: POL-337 ,,Fuzel" ze sternikiem Mateuszem Szczepaniakiem reprezentująca barwy Klubu Żeglarskiego Energetyk Konin. Załogę uzupełnili: Michał Mach, doświadczony żeglarz, który przed laty startował w ogólnopolskich regatach w klasie Laser oraz Marcin Bryl, instruktor żeglarstwa ze Ślesina. Na drugiej POL-135 ,,Gmina Ślesin - ABC PAK" wystartowali młodzi żeglarze z UKS Delfin Ślesin: Mateusz Ścibor, Piotr Paruszkiewicz oraz Kacper Chmielewski. Cała trójka uczęszcza do III LO w Koninie.

Na starcie zameldowały się 64 załogi podzielone na dwie klasy Omega Standard oraz Omega Sport.
Obie konińskie załogi rywalizowały w tej najbardziej wymagającej. Klasa Omega Sport wyposażona jest w dodatkowy żagiel, zwany spinakerem oraz trapez do balastowania dla jednego z załogantów. - Wyścigi odbywały się przy bardzo zmiennej pogodzie i bardzo słabym wietrze. Z zaplanowanych dwunastu wyścigów wystartowano jedynie cztery razy. W pierwszym dniu regat świeciło słońce, a siła wiatru pozwoliła na rozegranie tylko dwóch wyścigów. Kolejnego dnia wiatr osłabł na tyle, iż musiano przerwać rywalizację po jednym rozegranym wyścigu. W ostatnim, bardzo deszczowym, dniu regat odbył się również jeden wyścig – opisują warunki konińscy żeglarze.

Załogi z regionu konińskiego zakończyły rywalizację odpowiednio na osiemnastym oraz dwudziestym miejscu.

źródło / fot.: M. Szczepaniak

slajd 1 z 16
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO