WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Patryk Szymański wraca na ring, by walczyć o swoją karierę

Dodano: 2.10.2019 14:35
Źródło: LM.pl

Po sześciu miesiącach od swojej drugiej porażki w zawodowej karierze Patryk Szymański wraca na ring. W międzyczasie zdążył już ogłosić zakończenie swojej przygody z boksem, jak i powrót do sportu.

Wszystko zaczęło się w kwietniu. Przed walką z Robertem Talarkiem Patryk Szymański ogłosił, że w przypadku porażki kończy swoją zawodową karierę. Przypomnijmy, pół rok wcześniej po raz pierwszy przegrał na zawodowym ringu, co było szokiem dla wielu kibiców i ekspertów.

W pojedynku z Talarkiem koninianin również okazał się gorszy, a sama walka miała niesamowity przebieg - obaj pięściarze na deskach gościli łącznie dziesięć razy. Zaraz po ogłoszeniu werdyktu Szymański podtrzymał swoje postanowienie i ogłosił zakończenie zawodowej kariery.

Zdanie zmienił w sierpniu. - Większość kibiców już we mnie nie wierzy, ale to mnie dodatkowo motywuje. Uważam, że jestem w stanie zrealizować swe marzenie z dzieciństwa, a było nim mistrzostwo świata. Za parę lat żałowałbym, że mając 26 lat zakończyłem karierę. Wszystko co najlepsze dopiero przede mną - mówił w rozmowie z portalem Interia.

W piątek Szymański stoczy 22 walkę w zawodowej karierze. Jego rywalem będzie 31-letni Denis Krieger. Trenujący na co dzień w Niemczech Mołdawianin legitymuje się rekordem 14-8-2 (9 KO). Ostatnią walkę stoczył w styczniu tego roku, ulegając Ahmadowi Aliemu na punkty podczas walki o tytuł mistrza świata wagi junior średniej organizacji Global Boxing Union. Po raz ostatni Krieger triumfował zaś w styczniu 2018 roku, pokonując Niemca Roberta Maessa w walce o tytuł mistrza Niemiec BDB w wadze junior średniej.

Walka Szymańskiego z Kriegerem odbędzie się 4 października na gali Tymex Boxing Night w Częstochowie. Początek wydarzenia o godz. 19.00. Pojedynek zakontraktowany został w kat. średniej na dystansie ośmiu rund. Szymański wyjdzie na ring w drugiej walce karty głównej. Transmisję z gali przeprowadzi Polsat Sport.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO