WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Augustyniak zwolniony z Górnika! Dziubek nowym trenerem

Dodano: 22.10.2019 22:00
Źródło: LM.pl

Po trzynastu kolejkach bieżącego sezonu zarząd Górnika Konin postanowił rozstać się z duetem szkoleniowców prowadzących zespół seniorów. Nowym trenerem biało-niebieskich został Grzegorz Dziubek.

Decyzja o zmianie na stanowisku pierwszego szkoleniowca zapadła podczas poniedziałkowego posiedzenia zarządu klubu, dwa dni po porażce Górnika z Bałtykiem Koszalin. Zmiana nastąpiła pomimo tego, że koniński zespół od dłuższego czasu plasuje się na bezpiecznym miejscu w tabeli III ligi. Razem z Damianem Augustyniakem z Górnika odchodzi również jego asystent Piotr Krzyżanowski. - Obu trenerom dziękujemy za dotychczasową pracę i życzymy powodzenia w dalszej karierze trenerskiej - czytamy w oficjalnym komunikacie klubu.

Damian Augustyniak od czasu powrotu poprowadził Górnika Konin w 32 meczach, notując dziesięć zwycięstw, cztery remisy i osiemnaście porażek. Zespół objął zimą, gdy do Kotwicy Kołobrzeg odszedł Sławomir Suchomski. W zeszłym sezonie Górnik pod jego wodzą wywalczył utrzymanie w III lidze, dotarł do finału okręgowego Pucharu Polski i zajął miejsce finansowo premiowane miejsce w Pro Junior System, co było jednym z celów w rundzie wiosennej.

Nowym szkoleniowcem konińskiego klubu został Grzegorz Dziubek. 48-latek jest wychowankiem Calisii Kalisz, jako zawodnik grał również m.in. w ŁKS Łódź, Ostrovii Ostrów Wlkp., KKS Kalisz, Koronie Kielce, czy Pogoni Zduńska Wola. Rundę jesienną sezonu 1999/2000 spędził w KP Konin. Karierę zawodniczą zakończył siedem lat temu w Calisii Kalisz.

Jako trener prowadził Calisię Kalisz, z którą awansował do II ligi. Następnie w trakcie sezonu objął III-ligową Broń Radom, z którą wygrał jeden mecz, zremisował trzy i przegrał sześć. Przez dwa miesiące trenował II-ligową Olimpię Zambrów, a przez cztery miesiące - III-ligową Lechię Tomaszów Mazowiecki, z którą rozstał się w kwietniu 2017 roku. Później występował jeszcze w kaliskiej A-klasie jako zawodnik.

Dziubek posiada licencję UEFA PRO uprawniającą do prowadzenia klubów w Ekstraklasie. Pierwsze zajęcia nowy szkoleniowiec poprowadził już we wtorek. 

źródło: gornikkonin.pl / własne
fot. gornikkonin.pl

  • Augustyniak zwolniony z Górnika! Dziubek nowym trenerem

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO