WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Piłkarska kolejka: To już jedna z ostatnich szans na przełamanie

Dodano: 7.11.2019 13:18
Źródło: LM.pl

Od trzech kolejek ani Sokół Kleczew, ani Górnik Konin nie zdołali odnieść wygranej. Oba zespoły będą szukać przełamania w najbliższy weekend.

O wiele trudniejsze zadanie czeka w sobotę piłkarzy Sokoła Kleczew, którzy podejmować będą Mieszka Gniezno. Trzeci zespół ligi ostatnich dwóch meczów nie wspomina miło, najpierw przegrał 1:2 z Unią Janikowo, a następnie zremisował 2:2 z Chemikiem Police. Wyjazdy to słabsza strona Mieszka, drużyna z Gniezna już trzykrotnie w tym sezonie przegrywała na obcych stadionach, ale to wciąż czołowy zespół ligi i jeden z kandydatów do mistrzostwa.

Sokół w sobotę szukać będzie przełamania swojej fatalnej serii siedmiu meczów bez zwycięstwa. Z Mieszkiem będzie o to ciężko - w zeszłym sezonie kleczewianie przegrali oba ligowe spotkania z drużyną z Wielkopolski. Zespół Łukasza Cichosa nie może jednak patrzeć na innych, musi sam pozbierać się po kiepskiej drugiej części rundy i zacząć punktować, bo strefa spadkowa jest już bliżej, niż szóste miejsce.

Spotkanie pomiędzy Sokołem Kleczew a Mieszkiem Gniezno rozpocznie się w sobotę 9 listopada o godz. 13.00 na Stadionie Miejskim przy al. 600-lecia 21 w Kleczewie.

Jeszcze bliżej do tej strefy spadkowej ma Górnik Konin, który co prawda serię bez wygranej ma krótszą, ale punktów potrzebuje znacznie bardziej. W sobotę biało-niebiescy pojadą do Polic i to jest najważniejszy atut koninian - na wyjazdach Górnik radzi sobie w tym sezonie bardzo dobrze i zdobył tam niemal wszystkie swoje punkty. Co prawda w Policach biało-niebiescy będą musieli radzić sobie bez Marcela Koziorowskiego, pauzującego za żółte kartki, ale szansa na zdobycie punktów jest duża.

Chemik, jak na beniaminka, radzi sobie bardzo solidnie, ale jest w zasięgu piłkarzy Górnika. Zespół z Polic nie dysponuje fantastyczną ofensywą, co jest dobrym sygnałem dla koninian, którzy największe kłopoty mają jak do tej pory w obronie. Dla obu drużyn będzie to pierwszy mecz od sezonu 2001/2002. W ówczesnej III lidze Aluminium Konin rywalizowało z KP Police. Dwukrotnie lepsi byli koninianie, zwyciężając dwukrotnie 3:0.

Spotkanie pomiędzy Chemikiem Police a Górnikiem Konin rozpocznie się w sobotę 9 listopada o godz. 14.00 na stadionie przy ul. Siedleckiej 2b w Policach.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO